Přejít k hlavnímu obsahu

Psí horoskop: Poznejte osobnost svého mazlíčka podle znamení zvěrokruhu

Každá rasa má své typické vlastnosti. Vedle toho ale mají psi i další povahové rysy, které jim určuje jejich znamení zvěrokruhu. Je to podobné jako u lidí. Nahlédněte s námi do psího horoskopu, možná vám to pomůže svému mazlíčkovi lépe porozumět i beze slov.

Beran

Pes ve znamení Berana je sebevědomý a energický a za všech okolností musí pořád něco vymýšlet. Nesnáší nudu a vymýšlí doslova psí kusy, aby se zabavil. Je to skvělý parťák na všechny možné aktivity v přírodě, ať už to jsou třeba dlouhé procházky v parku nebo túry po hřebenech hor. Rád vás doprovodí, i když půjdete běhat. Na druhou stranu má beraní povahu a není snadné jej vychovat. Povely bude plnit, jen když se mu bude chtít a spíše jenom z lásky k vám.

Býk

Pes ve znamení Býka je věrný a láskyplný společník. Je trpělivý, milý a vděčný za každou chvilku mazlení se svým páníčkem. Miluje pohodlí a rozmazlování a zkrátka všechno, co mu život nabízí. Rád s vámi vyrazí na procházku, ale hezky v klidu a pomalu. A pak bude dlouho odpočívat. Veselí a někdy i trochu žárliví psi Býci mají ochranitelské instinkty a bývají pro svá štěňátka skvělými rodiči. Jsou to ti praví přátelé, kteří vám budou stát po boku, když vám bude ouvej.    

Blíženci

Pes ve znamení Blíženců je inteligentní a pohotový společník. Rád si hraje a vždy je připraven na každé dobrodružství. Je také velmi zvědavý a rád zkoumá všechno ve svém dosahu. Psí Blíženci milují výlety a dovolenou, proto ani nepomýšlejte na to, že byste je nechali doma, až někam pojedete! Dlouho by pak byli uražení. Mezi další jejich povahové rysy patří roztržitost. Protože se nechají vším rozptýlit, není snadné je vycvičit. Špatně se totiž soustředí na povely.

Mohlo by se vám líbit

Hospodský kvíz: Otestujte se ve vědomostním testu z různých oborů a prověřte své IQ i paměť

Tato týmová vědomostní soutěž probíhá v hospodách, restauracích, barech či kulturních zařízeních. Otázky se týkají úplně všeho, na co si vzpomenete. Jde nejen o vědomosti ze školy, ale i znalosti filmů, knih, výtvarného umění, sportovních utkání či třeba cestování. Zkuste si pár takových otázek zodpovědět v našem zábavném kvízu, ať víte, jak byste obstáli v konkurenci.
svetzeny.cz

Rak

Psi Raci jsou jedni z nejvěrnějších a nejcitlivějších domácích mazlíčků, jaké si můžete přát. Jsou to vynikající hlídací psi, protože jsou vždy ostražití a rychle štěkají na vše, co se jim zdá jen trochu podezřelé. Jsou to také perfektní terapeutičtí psi. Mají silnou intuici, která jim umožňuje vycítit, když se jejich majitel cítí na dně a potřebuje trochu útěchy. Rádi dělají svým páníčkům radost a snadno se cvičí. Na druhou stranu jsou až přehnaně úzkostliví a ochranitelští. Budou vás pronásledovat po celém domě, dokonce i do koupelny a na záchod.

Lev

Pes narozený ve znamení Lva je hrdé a královské zvíře a rozený vůdce. Miluje pozornost a vyžaduje ji při každé příležitosti. Klidně vás vzbudí uprostřed noci, protože nemůže usnout a chce si hrát. Nemá problém rozvalit s na vašem polštáři, zatímco vy se krčíte na kraji postele. Co byste pro něj neudělali! Psí Lvi mají také spoustu energie a potřebují ji vybít, ideálně při procházkách. A protože jsou příliš hrdí a tvrdohlaví, není jednoduché je vycvičit k poslušnosti.

Panna

Psi ve znamení Panny jsou tak trochu mimoňové, ale nelze je nemilovat. Zbožňují, když jsou čistí a upravení. Často je uvidíte, jak si olizují tlapky nebo se máchají v misce s vodou. Mají silně vyvinutý smysl pro řád a poslušnost, takže se snadno vycvičí. Mívají vynikající výsledky v agility.  Panna však může být také starostlivá. Nestále vyhlíží nebezpečí a často štěká a nedá pokoj, dokud se nedojdete přesvědčit, že se nic neděje. Psí Panny jsou navíc perfekcionisté. Přesně vědí, kdy je čas na procházku a kdy na jídlo, a nejsou v pohodě, pokud je jejich rutina narušena.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Den vašeho narození prozradí vše o vaší osobnosti. Čtyřky jsou chytré, šestky zase posedlé svým vzhledem

Možná vás to překvapí, ale hodně. Minimálně podle numerologie. Čísla v lidském životě hrají velkou roli a mají určitý význam. Osobnostní test podle data narození vám pomůže rozklíčovat vaši osobnost a to, jací skutečně jste. Vaše numerologické číslo data narození odvozujete ode dne, kdy jste se narodili. Klíčový je právě den vašeho narození. Jaké je vaše číslo?
svetzeny.cz

Váhy

Pes ve znamení Vah je velice společenský. Nic nemiluje víc, než být obklopen lidmi a jinými psy. Vždy se jako první pustí do hry na aportování a míček vám bude nosit do omrzení. Psí Váhy mají také silný smysl pro spravedlnost. Nesnášejí, když se s někým zachází nespravedlivě. To se pak dokážou ozvat hlasitým štěkotem a vrčením. Občas bývají také nerozhodné. Nejsou si jisté, jestli chtějí jít ven nebo radši zůstat doma nebo se nedokážou rozhodnout, který míček jim máte házet k aportům.

Štír

Psi ve znamení Štíra jsou detektivové psího světa. Neustále čenichají, hledají stopy a vyšetřují vše, co je zajímá. I to je ten důvod, proč je tolik Štírů mezi policejními služebními psy. Jsou věrní až za hrob a udělají všechno proto, aby ochránili svou smečku chcete-li vaši rodinu. Mají i silný smysl pro intuici. Poznají na dálku, když není něco v pořádku a dokážou své páníčky utěšit svou přítomností. Mohou však být také žárliví a majetničtí. Neradi se dělí o své hračky nebo pozornost majitele s jinými psy. Pes ve znamení Štíra zvládne každou situaci pevnými tlapami. Samozřejmě je také zdatný lovec, což brzy pochopíte, až vám rozkouše boty nebo nábytek.

Střelec

Pes Střelec je věčný optimista. Neustále vrtí ocasem a hledá další dobrodružství. Nerozumí pojmu překážka, nic ho nedokáže zastavit, a je zvyklý překonat vše, co jim stojí v cestě za úspěchem. Jsou velmi vynalézaví, takže pokud budou chtít utéct ze zahrady a vydat se na výlet, většinou to dokážou. Stejně tak nemají problém utéct z balkonu ve druhém patře. Je potřeba tedy tyto mistry útěků dobře zajistit a hlídat. Střelci jsou vždy připraveni na hru, ať už jde o aportování, nebo přetahování lanem. Jsou také velmi přátelští a rádi poznávají nové lidi a jiné psy.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie jména: Zjistěte, jaký osud vám zvolili rodiče. Jedničky patří mezi vůdce, pětky jdou přes mrtvoly

I když nám křestní jméno vybírají rodiče reprezentuje nás celý život. Představujeme se jím, oslovují nás tímto jménem. Málokdo ví, že každé jedno písmeno má svou vlastní vibraci, své vlastní číslo. Numerologie jména o vás může dost prozradit.
svetzeny.cz

Kozoroh

Psi ve znamení Kozoroha jsou odhodlaní dělat jen to, co chtějí. Nikdo jim nebude organizovat život!  Jsou nezávislí a tvrdohlaví. Rádi velí a na procházkách se často snaží převzít vedení - i když nevědí, kam jdou. A když je chůze unaví, posadí se k vašim nohám a oddaně na vás upřou oči. Pes Kozoroh má fantastickou paměť, zejména pokud jde o jídlo a pamlsky. Ví naprosto přesně, kam schováváte piškoty a bude na tom místě sedět a koukat na vás tak dlouho, až mu jeden dáte. Miluje skrýše a rád se schovává.

Vodnář

Víte, co se říká o lidech ve znamení Vodnáře? Jsou to buď géniové, nebo šílenci. Stejně tak jsou na tom tito psi. Naučí se každý trik, který s ním budete trénovat, až budete nadšeni, jak bystrého a vlastně geniálního psa máte. Na druhou stranu vás pak odbourá, když se vydrží celé hodiny honit za vlastním ocasem nebo štěkat pro nic za nic. Psí Vodnáři jsou nepředvídatelní, rošťáčtí a touží po pozornosti. Často vycházejí s ostatními pejsky i jinými zvířaty jako jsou třeba kočky.

Ryby

Psi ve znamení Ryb milují každého, koho potkají. Vrtí ocáskem a líbají bez problémů cizí lidi. Jsou to jemné, citlivé dušičky, které touží jen a jen po mazlení a blízkosti svých lidí. Pes ve znamení Ryb také rád spí a vstává hlavně když uslyší, že se otevírají dveře ledničky nebo víčko jeho psí konzervy. Buďte si jisti, že kdykoli si sednete na gauč, za chvilku ho máte na klíně. Tento pes byl stvořen pro mazlení a hlazení. I z toho důvodu jsou Ryby skvělými terapeutickými psy. Mají na lidi uklidňující účinek a pomáhají jim cítit se lépe.

Zdroj článku