Přejít k hlavnímu obsahu

Nejtoxičtější znamení zvěrokruhu: Lvi jsou teritoriální, Štíři zase cyničtí

Občas se v životě každého z nás objeví člověk, který vypadá na první pohled báječně a s chutí ho zařadíte mezi své přátelé, rodinu nebo dokonce mezi ty nejbližší. Jenže se po chvíli může zdát, že vás daný člověk využívá, manipuluje s vámi, je negativní a někdy až panovačný. Máte co dočinění s toxickou osobou, která vám do života nepřinese nic moc dobrého.

Nejtoxičtější ze všech

Takoví lidé mají tendenci vyvádět hotové psí kusy, jen aby lidem okolo sebe dokázali, že bude vše tak, jak sami chtějí. Svými dobře promyšlenými činy se snaží manipulovat okolím a nepřestanou, dokud nedosáhnou svého, což se v průběhu doby může měnit. Jak poznat toxického člověka? Podle určitých souborů rysů chování. Od energetických upírů, kteří vysávají energii až po destruktivní jedince. A napovědět může také znamení zvěrokruhu.

Toxičtí lidé podle znamení

Štír

Štíři působí na první pohled chladně a někdy mohou už vzbuzovat dojem, že vás odsuzují. Nemají úplně tu nejlepší pověst, co se znamení týče. Život berou se svou cynickou někdy až poloprázdnou mentalitou, která není mezi Štíry ničím zvláštním. Často si mohou stěžovat na nejrůznější věci a samozřejmě to jim na dobré náladě nepřidává. Může se jim zhoršovat nálada a jejich poraženecký postoj může druhým být nepříjemný a srážet tak je samotné. Hledají nedostatky v plánech, nápadech jiných a snaží se tak druhé přimět k hádce. Neexistuje pro ně prostý nesouhlas, znamená to hodiny a hodiny diskují, hádek a podobně. Mohou být majetničtí, žárliví, pomstychtiví, potřebují držet nad věcmi kontrolu, ovládá je emocionální manipulace.

5 typů toxických kamarádek: Mohou vám zničit psychiku i život

Někdy je těžké si připustit, že lidi, které považujeme za přátele, ve skutečnosti opravdoví kamarádi nejsou. Důležité je rozpoznat toxické kamarádky, protože jinak vám ze života mohou udělat peklo. Můžete se kvůli nim cítit smutná, nedoceněná, špatná, nechtěná i přehlížená. Odhalte 5 typů toxických kamarádek, dokud je ještě čas.
svetzeny.cz

Lev

Jde o ohnivé znamení, které nezapře svůj temperament. Lev má nezpochybnitelné charisma a sebevědomí, kterým se ochotně a rád všude pyšní. Touží po pozornosti a to opravdu hodně. Chtějí být těmi, kteří všichni okolo zbožňují a vzhlíží k nim. Když se tak neděje, může jejich chování vyústit až v toxicitu. Mohou vykazovat narcistické sklony, neustále hledají uznání a potvrzení svých kvalit. Umí být velmi teritoriální, nároční a to především na ostatní. Touží zastítit druhé, aby se stále udrželi v pozici zájmu. Jsou sebestřední a vidí vždycky jen a pouze sebe, druzí pro ně nejsou vůbec důležití, pokud jim nepochlebují, se zlou se potážou. 

Beran

Jde o znamení velmi impulzivní a ohnivé, které nejdřív jedná a až pak domýšlí možné důsledky a všechno okolo. Mají silné vůdčí vlastnosti a je pro ně často důležité být ve vůdčí pozici. Asertivita může často vypadat a změnit se v agresi, která není příjemná. U druhých vůbec neberou v potaz pocity, jsou vznětliví a netrpěliví. Často řeknou věci v afektu nebo přistoupí k jiným praktikám, aniž by přemýšleli, co to všechno způsobí. Jejich povaha může vést k toxické soutěživosti, kdy musí mít vždycky pravdu a zvítězit, jinak to nejde. Trpělivost a empatie jsou jim cizí vlastnosti.

Zdroj článku