Přejít k hlavnímu obsahu

eRouška chrání tebe i všechny kolem

Nosíme rukavice, na obličeji máme roušku, minimalizujeme pobyt venku, a přesto si nemůžeme být jistí, zda jsme se nedostali do kontaktu s někým, kdo koronavirem onemocněl a možná o tom ještě ani neví. Aplikace eRouška, která je součástí systému Chytrá karanténa Ministerstva zdravotnictví ČR, nám pomůže a může zachránit někoho z vašeho okolí.

Chráníme sebe a svoji rodinu, jak nejlépe umíme. Díky Chytré karanténě můžeme být zase o krůček blíž k bezpečnému pohybu mezi lidmi. Pokud potkáte někoho, u koho se později prokáže koronavirus, hygienická stanice vás bude telefonicky kontaktovat. Nezáleží přitom, jestli jste se s člověkem minuli v květinářství nebo kolem sebe prošli na ulici. Díky aplikaci eRouška budete informováni a budete moci včas dojít k lékaři.

Aplikace je zcela anonymní

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a pokud se prokáže, že jste se koronavirem nakazili, pracovník hygienické stanice vás požádá o přehled lidí, které jste v posledních dnech potkali. Díky jednomu kliknutí v telefonu odešlete anonymní seznam uživatelů eRoušky, kteří budou poté kontaktováni. Nikdo z aplikace se nedozví, že jste nakaženi koronavirem, nemusíte mít proto obavu o své soukromí.

Pokud nepoužíváte aplikace, které potřebují vaše umístění nebo zakazujete sdílení poloh, eRouška je přesně ideální. Nesleduje a nesbírá informace o vaší poloze, ale pouze anonymně zjišťuje, se kterými dalšími uživateli aplikace jste přišli do bližšího kontaktu.

Jak funguje eRouška?

Je to velice jednoduché. Stáhnete si aplikaci eRouška do svého chytrého telefonu. Povolíte používání bluetooth, které eRouška potřebuje pro správný chod. Poté zadáte své telefonní číslo, které vidí pouze pracovníci hygienické stanice v případě, kdyby by vás potřebovali kontaktovat a informovat, že jste se setkali s někým, kdo byl nakažený koronavirem. Aplikace na pozadí monitoruje okolí a chrání vás před potencionálním nebezpečím. Ponechejte zapnutý bluetooth, aplikaci eRouška a s telefonem pracujte jako obvykle. Aplikace nepotřebuje připojení k internetu, funguje tedy opravdu všude.

Stáhněte si aplikaci do svého telefonu a pomozte tak chránit sebe i své nejbližší! :-)