Přejít k hlavnímu obsahu

Pohoštění na Silvestr 2023: Ty nejlepší jednohubky, které zvládnete za pár minut

Připravit dokonalé pohoštění nemusí být složité ani časově náročné. Stačí pár jednoduchých kroků a chvilka času, a můžete hosty ohromit nejen efektními, ale především lahodnými jednohubkami. V našem článku vám představíme ty nejlepší recepty na jednohubky, které zvládnete za pár minut. Překvapte své hosty a připravte jim nezapomenutelné pohoštění s minimem námahy a maximálním efektem.

Efektní párátka udělají kus práce za vás

Pokud chcete udělat z vaší sváteční tabule také vizuální zážitek, nezapomeňte na efektní párátko. I kdybyste pak měli na párátko napíchat pouze kousky uzeného lososa, okamžitě získáte skvělý party vzhled. Vytvořte s ním atraktivní aranžmá, které zaujme a potěší každého hosta. Můžete si koupit například staré dobré šavličky, ale zajímavá párátka si můžete i vyrobit například pomocí malých korálků.

Ty nejlepší česnekové jednohubky, které kombinují ty nejlepší chutě

Jedním z nejoblíbenějších druhů jednohubek jsou česnekové jednohubky. Zapomeňte však na pouhé namazání kolečka rohlíku pomazánkou. Vytvořte si za pár minut umělecké dílo, které se bude rozplývat v puse. Do dvou až třech lžic změklého másla prolisujte česnek. Přidejte špetku pepře. Nakrájejte bagetu na kolečka a každé z nich potřete slabou vrstvou pomazánky. Následně na každý kousek položte malý kousek salátu lollo rosso.  Pomocí cukrářského sáčku aplikujte na každou bagetu malý kopeček pomazánky. Pomocí malého tvořítka vykrájejte z tvrdého sýru hvězdičky a ty následně zapíchejte do kopečku. Každou jednohubku následně dozdobte kostičkou kiwi, kouskem vlašského ořechu, kostičkou nivy a půlkou hroznového vína.

Italské jednohubky, které zvládnete za pár minut

Mnoho vašich hostů jistě potěší italské jednohubky, které jsou velmi jednoduché, přitom skvěle spojují ty nejlepší chutě. Nakrájejte na kolečka baby mozzarellu, na čtvrtiny cherry rajčata, černé olivy na kolečka a k tomu si připravte lístky bazalky a bazalkové pesto. Poté potřete kolečka bagety česnekovým máslem z minulého receptu, na každé kolečko poté umístěte list bazalky a potřete slabou vrstvou čerstvého sýru. Na ten pak přidělejte dvě kolečka mozzarelly, mezi ně vložte čtvrtku cherry rajčete a na každé kolečko mozzarelly vložte kolečko olivy. To poté vyplňte bazalkovým pestem. Veselé jednohubky budou připomínat tvarem sovu.

Luxusní jednohubky z bresaoly budou ozdobou vaší tabule

Luxusní jednohubky z bresaoly nebo jiného italského pršutu potěší nejednoho strávníka. Nakrájejte si plátky bresaoly  na trojúhelníčky, oranžovou či červenou papriku na kostičky, cherry rajčátka na čtvrtiny. Poté smíchejte dvě lžíce dijonské hořčice s třemi lžícemi čerstvého sýra. Opět na nakrájená kolečka bagety namažte tenkou vrstvu česnekového másla. Poté na každé kolečko položte kousek zeleného salátu a hladkolisté petrželky. Pomocí cukrářského sáčku vytvořte na každém kolečku kopeček z čerstvého sýra s hořčicí. Do toho pak zapíchněte zatočený kousek pršutu či bresaoly, aby vytvořily dojem kalíšků. Doprostřed těchto kalíšků pak vložte kousek kyselé okurky a zbytek jednohubky dozdobte paprikou a cherry rajčátkem.

Losové jednohubky máte hotové hned

Velmi jednoduché na přípravu jsou lososové jednohubky. Kolečka nakrájené bagety potřete jemnou vrstvou smetanového sýru. Do toho poté usaďte stočený malý kousek uzeného lososa. Do středu lososa následně umístěte kousíček čerstvého kopru a jednohubky jemně posypte sezamovými semínky.

Inspirujte se lahodnými jednohubkami
Zdroj článku