Přejít k hlavnímu obsahu

Tak jde čas

V každém věku má milování něco do sebe. Někdy tápeme a hledáme, jindy zkoušíme a blázníme, pak si zase užíváme a jsme spokojení. V jaké fázi se nacházíte právě teď a co můžete pro svůj nejlepší sex udělat?

"Jediná jistota, kterou v životě máme, je, že všechno se neustále mění.“ Tak tohle moudro by se dalo tesat do kamene. Jak přibývají roky, člověk si každou chvíli uvědomí, že zkušenosti jsou fakt k nezaplacení. Co bylo důležité před pár lety, není dnes vůbec podstatné. A tohle „prozření“ funguje i v erotických hrátkách. Při vzpomínce na prvních pár let sexuálních radovánek se člověk spíš shovívavě pousměje. Tenkrát jsme si myslely, že jsme objevily Ameriku. Když bylo s kým, užívaly jsme si při každé příležitosti. Ale ruku na srdce, do kvalitního prožitku to mělo ještě daleko. O čem sex vlastně je, jsme mnohé zjistily až po dvacítce s prvními vážnějšími vztahy. Tenkrát jsme si myslely, že ve třiceti všechno skončí, a přitom ta parádní jízda teprve začínala. No a řekněte samy, že není něco i na tom, co tvrdí sexuoložka Laura Janáčková, že nejlepší sex přijde až po čtyřicítce? Ve finále se spousta žen shodne, že se milování nevzdává ani v „babičkovském“ věku. A proč taky. Sex je součástí našeho života a ten se taky pořád mění. A to je přece na něm tak krásné. Jde jen o to umět najít a užít si to, co nám ten určitý věk přináší…

ŽIVOT ZAČÍNÁ VE TŘICETI!
Své tělo už dobře známe a víme, co v posteli potřebujeme. Nebojíme se experimentovat, i když do nových zážitků se nevrháme bezhlavě jako dřív. To ovšem neznamená, že si neužíváme. Ještě pořád spadáme do kategorie „mladá“ a ženských zbraní můžeme směle využít k flirtování a navazování nových vztahů, z nichž některý bude možná tím osudovým. Spousta z nás už svoji drahou polovičku našla, takže na flirtování nemá ani pomyšlení. Na pořadu dne jsou děti. Buď se snažíme otěhotnět, nebo už se nám to povedlo, náš život se točí kolem drobečků a chudák sex je na vedlejší koleji. Kde vzít ten čas a energii? Navíc po nějaké době se do vztahu může vkrádat stereotyp a nuda. A tak si to kolikrát k vlastní škodě narychlo „odbudeme“, aby bylo manželské povinnosti učiněno zadost.

ČTYŘICÍTKU SI UŽÍVÁME
Tomuhle období by se dalo také říkat zlatá čtyřicátá. V sexu jsme ochotné více či méně experimentovat, protože už jsme leccos zažily a hned tak nás něco nepřekvapí. už nejsme žádná naivní děvčátka ani se nebojíme, že nás ten náš opustí. Nestydíme se říct partnerovi, co se nám líbí, a v šuplíku nočního stolku máme minimálně jednu erotickou pomůcku, kterou jsme si bez špetky studu došly koupit do sexshopu (protože víme, že spolehnout se stejně můžeme akorát samy na sebe). Navíc jsme ve věku, kdy podle sexuologů nejsnáze dosáhneme orgasmu. Jediný háček může nastat, pokud tento potenciál nemáme s kým využít (nicméně není všem dnům konec). Spousta z nás žije možná léta v manželství, do něhož se začíná vkrádat nuda a sex se stává rutinou. Řešením je najít si milence, i když to je poměrně tenký led. Pokud se k tomu odhodláte, počítejte s riziky, ale taky s parádní jízdou, která vás aspoň na chvilku omladí líp než všechny plastiky dohromady.

ŠEDESÁTKA JE JEN ČÍSLO
Proč by měl člověk brzdit jen proto, že se stal možná nedávno babičkou? Naopak! Je třeba využít výhod, jež tenhle věk nabízí. Už nemusíme řešit spoustu věcí. Třeba zatahovat před partnerem břicho, protože on ho má pravděpodobně taky. Erotické hrátky mohou možná ovlivnit různé zdravotní potíže, ale na druhou stranu, když se nám někdy nechce, aspoň máme dobrý důvod k výmluvě, ne?! Důležitější než výkon pro nás bývá blízkost partnera. To ale neznamená, že by nám mělo stačit nechat se hladit po vlasech a dát si kamarádskou pusu před usnutím.