Přejít k hlavnímu obsahu

Zvyšte své šance u pracovního pohovoru

Zvyšte své šance u pracovního pohovoru

Připravujete se na pohovor, jste nervózní a nevíte, jak na na něm chovat, abyste potenciálního zaměstnavatele co nejvíce zaujali? Nemějte strach, poradíme vám, jak zapůsobit…

Přijďte včas a v klidu

Zhluboka dýchejte a snažte se co nejvíce uvolnit. Představujte si, že jdete na přátelskou schůzku, na které se budete bavit o vaší práci a zkušenostech. Hlavně na pohovor vyrazte brzy, abyste nebyli uřícení a měli čas se v budově v klidu zorientovat.

Buďte připravení

Zjistěte si co nejvíce informací o firmě, firemní kultuře a o člověku, který s vámi bude mluvit. Zároveň si připravte dost odpovědí. Proč vás mají přijmout, jaké jsou vaše přednosti, co nového můžete společnosti nabídnout, za jakých okolností jste opustili minulé zaměstnání a podobně. Pozor, nikdy nekritizujte bývalou firmu nebo její vedení.

Hlídejte si řeč těla

Usmívejte se, dívejte se do očí a podejte správně ruku. Snažte se mít pevný a rozhodný stisk. Na vyvolání prvního dojmu máte jen pět vteřin, proto je velice důležité tyhle věci nezanedbat. Mluvte jasným hlasem, ale hlavně ne moc rychle. Nedělejte velká gesta a snažte se sedět korektně – buďte narovnaní, mějte nohy u sebe nebo si dejte elegantně nohu přes nohu.

Nepodceňujte oblečení

Dobře zvažte, co si vezmete na sebe. Pokuste se přiblížit firemní kultuře, outfit by měl být vždy o trochu slavnostnější. Vzbudíte tak dojem, že vám na setkání záleží a připravovali jste se na ně.