Přejít k hlavnímu obsahu

Potřebujete se cítit více „naživu“? Existují způsoby, které vám pomohou navrátit se do života

Někdy máme pocit, že se ztrácíme ve stresu každodenního života. Příroda nám může pomoci najít cestu zpět. Například s těmito nekomplikovanými nápady, které vám pomohou znovu cítit život a zklidnit svoji duši.

Stačí se zastavit a nadechnout se – znovu cítit „život“. To je to, co mnozí z nás postrádají a potřebují v těchto stresujících dobách. Obzvláště v přírodě často nacházíme cestu zpět ke skutečně důležitým věcem a cítíme se obzvláště živí. Tyto čtyři jednoduché tipy vám pomohou uzemnit se a relaxovat. Protože: Život je plný lehkosti, když přijímáme překvapení s otevřenou náručí.

1. Choďte častěji naboso

Jako dospělí jsme úplně zapomněli, jak citlivé jsou chodidla našich nohou. Nejjednodušší nápad, který si musíte pamatovat: Vytvořte bosou cestu na balkóně nebo na zahradě z klacíků, kamenů nebo mechu. Zavřete oči a přejděte se po vaší krátké cestičce. Je úžasné, jak různé jsou materiály. Cítíte všechno? Váš mozek se bude soustředit na to, po čem chodí a vy budete najednou přítomni v životě!

Mimochodem: Pokud máte za domem les, nepřemýšlejte ani chvíli a jděte se projt bosí do lesa. 

2. Skočte do studené vody

Je to věk od doby, kdy jste naposledy vstávali brzy, abyste sledovali východ slunce? Stačí nastavit budík na opravdu brzy, poté se s kávou v termohrnku odebrat do auta a jet k nejbližšímu jezeru, rybníku nebo řece. Chcete kromě východu zažít a opravdu cítit život? Vložte nohy do vody a vnímejte chlad, který projde celým vaším tělem. Odvážní se odváží jít do vody od hlavy až k patě. Kdo řekl, že před snídaní nemůžete jít na dobrodružství?

Mohlo by se vám líbit

svetzeny.cz

3. Přenechte rozhodnutí

Nechte psa nebo dítě, aby dnes našlo novou cestu. Budete se divit, jakým směrem se ubírají. Psi a děti mají odlišný pohled na svět než vy a objevují vzrušující zákoutí, které byste pravděpodobně přehlédli. Pampeliška na straně cesty se stává ukazatelem správné cesty nebo fascinující motýl, kterého je třeba následovat.

4. Užívejte si radosti života

Jistě, romantický oheň za chladného večera vám dělá radost sám o sobě. Ale co udělá člověka ještě šťastnějšího podle psychologů? Něco, na čem si pochutnáte. Nemáme teď na mysli steak nebo velké jídlo, ale nějakou malou radost. Co si takhle zkusit opéct marshmallow nad ohněm? Tu chuť si zamilujete!