Přejít k hlavnímu obsahu

Zima s miminkem: 5 praktických rad

Maminky bejbátek narozených na podzim či v průběhu zimy to mají v lecčems trochu složitější než ty, které své drobečky přivedly na svět v létě. Jak si poradit?

Galerie: Zima s miminkem: 5 praktických rad

1. Procházky na čerstvém vzduchu prospějí děťátkům i jejich maminkám. Proto se jim nevyhýbejte ani v zimě. Důležité však je opatřit si vhodnou výbavu a přizpůsobit čas procházky aktuálnímu počasí.

2. Základem je hluboká korba na kočárek, v níž musí být dostatek prostoru – kromě rostoucího miminka se dovnitř musí vejít hřejivý fusak, popřípadě ještě deka. Vhodné modely najdete u různých výrobců – chce to prostudovat nabídku a zvážit, které z dalších nabízených „vychytávek“ ke korbičce využijete. Šikovné jsou například hluboké korby X-pram (X-lander), Genua (Navington) či Multi X (TFK).

3. Dítě v kočárku potřebuje více tepla, protože se nepohybuje. Proto je nezbytností praktický a hřejivý fusak. Univerzální zateplený fusak Forpik (Navington) je vybaven otvory pro pětibodové bezpečnostní pásy.

4. Aby maminku tlačící kočárek nezábly ruce (v této poloze snadno prochladnou i v rukavicích), je dobré vybavit rukojeť kočárku hřejivým rukávníkem – hodí se například kočárkový rukávník Muff (Navington).
Nejen zmíněné výrobky, ale i mnoho dalších šikovných věcí pro miminka koupíte na www.babypoint.cz.

5. Pokud mráz klesne pod minus 10 °C, raději s miminkem ven nechoďte. Také při silném větru, v mlze a při inverzi zůstaňte doma.

Foto: Depositphotos (1), archivy firem (5)