Přejít k hlavnímu obsahu

Ve světě se neztratím!

Zvažujete, že byste letos o prázdninách poslali svá dítka na intenzivní jazykový kurz? Nejdříve si ujasněte všechna pro a proti.

Táborů s výukou cizího jazyka existuje bezpočet. Většina z nich se orientuje na jeden jazyk, který obvykle doplňuje mateřština, ale není to pravidlem. Při výběru toho nejvhodnějšího pobytu pro dítě přihlížejte především k jeho věku a povaze. Vždycky je také lepší, pokud je výuka cizího jazyka spojena ještě s další aktivitou – například s tenisem, cyklistikou, jízdou na koni, malováním nebo třeba s hudbou.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI

● Zatímco starší jedinci už vydrží „táborničit“ dva až tři týdny, mladším a úzkostnějším dětem postačí maximálně týden. Jazykové začátečníky navíc uklidní, když budou mít na táboře k ruce kromě rodilých mluvčích i české vedoucí.

● Pro vyslovené mamánky, kteří odloučení od rodičů zatím nezvládají ani na jedinou noc, platí za ideální variantu příměstský jazykový tábor. Ten jim zajistí kvalitní prázdninový program a rodičům zároveň ušetří dovolenou i finance. Děti se tu totiž nenechávají přes noc, a tak vyjde takový tábor podstatně levněji. 

● Finančně nejnákladnější variantou jsou naopak tábory mezinárodní. Ty jsou vhodnější spíš pro starší a samostatnější jedince. Na táboře v zahraničí se setkávají děti různých národností. Obvykle se jim určí jeden jazyk, kterým se spolu dorozumívají po celou dobu pobytu.

● Na jazykový tábor tedy dítě může vycestovat i do zahraničí. Takové pobyty obvykle pořádají přímo jazykové školy. Na jejich webových stránkách najdete veškeré potřebné informace (podívejte se třeba na www.tutor.cz). Naopak o různých typech, turnusech i lokalitách táborů v Čechách se dozvíte vše potřebné na portálech: www.detske-tabory.info, www.cesketabory.cz, www.borovice.cz, www.dobrytabor.cz nebo www.wattsenglish.cz.

● Ceny táborů se značně liší. Záleží zejména na destinaci, délce pobytu, obsáhlosti výuky a také na dalších aktivitách, které tábor dětem nabízí. Nejste si jisti, jestli vám taková investice stojí za to? Ruku na srdce – jeden kurz dítě nespasí. Tábor je však vhodný jako doplnění celoroční výuky. Navíc, investovat do vzdělání svých potomků se přece vyplatí vždycky.

Náš tip: Než dítě vyšlete na jakýkoli tábor, prověřte si pořádající organizaci – neměla by jí chybět akreditace na školení lektorů. Na webových stránkách si pak prohlédněte i fotky a videa z minulých ročníků.

Foto: Depositphotos (1)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku