Přejít k hlavnímu obsahu

Dětská radost pod stromečkem: 7 tipů na dárky

Trendem je kupovat dětem věci, které se jim budou líbit, ale zároveň jsou vkusné, bezpečné, a pokud možno také multifunkční a podporující rozvoj dovedností.

Galerie: Dětská radost pod stromečkem: 7 tipů na dárky

1. Nafukovací hračky Libuše Niklové jsou již klasikou od roku 1971. Z dnešního pohledu jde o bestsellery mezi hračkami. Kolekci nafukovacích zvířat – slon, buvol, žirafa – aktuálně doplňuje v limitované edici prasátko. Hračka je vhodná na sezení a píská. Fólie je odolná i vůči skákání, nosnost má dvacet kilo. Pomáhá rozvíjet pohybové dovednosti. Koupíte na www.designbuy.cz.

2. Multifunkční hračka Hroch od společnosti VTech umí mluvit, učí děti poznávat hudební nástroje a zábavnou formou počítat do tří. Hraje dvě veselé písničky a obsahuje spoustu hezkých melodií a blikajících světélek. Stisk tlačítek a tlapek hrocha posiluje navíc dětskou motoriku. Více na vtech.menug.cz

3. Aktuální kolekce CCC přichází s novým sortimentem dětské obuvi s motivy z populárních filmů. Děti a dospívající mládež se mohou těšit na postavičky z filmů Walta Disneyho. Dívky ocení stylové šněrovací tenisky s myškou Minnie (z kolekce Walt Disney) v různobarevných obměnách. Mladší kluci si s radostí obují tenisky se vzory z populárního filmu Auta. Více na www.obuv-ccc.cz

4. Holčičky Gorjuss a Mirabel se staly fenoménem. Původně se objevovaly pouze na obrázcích, s narůstající popularitou však začaly zdobit také dětské pokojíčky, kabelky, peněženky, zápisníky, hrnečky… Loni se nově objevily na difuzérech a aromasvíčkách, což se líbilo, takže letos anglická firma Ashleigh & Burwood London připravila pro ctitelky Gorjuss a Mirabel vonné keramické medailonky v luxusních krabičkách s minisprayem k dovonění. Koupíte na www.alamaison.cz.  

5. Originální „zvířecí“ batůžky jsou roztomilé a velmi praktické. Lze na ně připevnit bezpečnostní řemínek, takže máte turistu v batolecím věku stále pod kontrolou. V horní části batůžku je kapsa s nepromokavou kapucí (v dešti se tak malý výletník promění ve zvířátko skoro dokonale). Dovnitř se samozřejmě vejde vše potřebné (včetně oblíbené hračky), uvnitř je praktická jmenovka (to se vyplatí třeba na výletech se školkou), popruhy jsou pohodlné, nastavitelné a nekloužou. Na výběr je: beruška, želvička, kravička a včelka. Koupíte na www.promaledobrodruhy.cz.

6. Aby děti chodily včas (domů, do školy, na kroužky atd.), pořiďte jim hodinky, na které se budou rády dívat. Australská značka Cactus je přímo zaměřena na dětské hodinky. Kromě atraktivního vzhledu (na výběr je řada pestrobarevných a nápaditých modelů) je výhodou příjemný a  odolný materiál a dobrá čitelnost času. Koupíte na www.hodinky.cz.

7. Kvízové hry odvedou děti od věčného vysedávání před počítačem, umožní zapojit celou rodinu, a navíc nenásilně vzdělávají. Vědomostní hra Zlaté Česko (Albi) přináší 2400 zajímavých otázek a odpovědí (okruhy: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé) a nenásilně v dětech pěstuje vztah k rodné zemi. Oboustranný plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi hry: Během obléhání a dobývání Karlštejna prokazujete vědomosti, za něž získáváte zlaťáky – ty vám umožní dostat se například ke kapli sv. Kříže, kde byly v minulosti uloženy korunovační klenoty. Koupíte na www.albi.cz nebo www.modernihry.cz.

Foto: Depositphotos (1), archiv firem (7)