Přejít k hlavnímu obsahu

Celé Česko čte dětem

Tato mohutná osvětová kampaň vyvrcholí třetím ročníkem akce Týden čtení dětem, která slavnostně odstartuje v Praze a pak se s atraktivním programem rozběhne po celé ČR.

Slavnostní zahájení týdenního svátku dětí a literatury, v jehož rámci se od 1. do 7. června uskuteční řada pozoruhodných akcí po celé ČR, se koná 30. května v 17 hodin v Městské knihovně v Praze. Hosty budou například herec Jiří Lábus, zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný, herec a moderátor Lukáš Hejlík se souborem scénického čtení LiStOVáNí, zpěvačka Yvetta Blanarovičová či kouzelník Pavel Kožíšek. Součástí zahajovacího večera bude i dobročinná sbírka knih – každý může přinést svou oblíbenou dětskou knížku i s osobním věnováním. Knihy budou vystaveny ve foyeru Městské knihovny a následně věnovány dětským oddělením českých nemocnic, kde z nich budou dobrovolníci předčítat dětem.

Program 3. ročníku Týdne čtení dětem v různých městech je postupně zveřejňován na stránkách www.celeceskoctedetem.cz. Jeho součástí budou například čtení známých osobností, setkání s autory knih, loutková představení pro děti, čtenářské hry a soutěže, výstavy knih i semináře na téma blahodárného vlivu čtení dětem.

Foto: www.celeceskoctedetem.cz (1)