Přejít k hlavnímu obsahu

Vanda Chaloupková na titulní straně Světa ženy

Svůj život herečka Vanda Chaloupková (29) striktně dělí na pracovní a osobní. V tom prvním je impulzivní a netrpělivá. V soukromí zase oddaná a pečlivá. Prozradila nám, v čem si libuje a kdy musela v životě naopak zatnout zuby.

Všimla jsem si, že máte tři profily na Instagramu. Svůj, Bordelmamá a Vandyhadry. Proč?

U Bordelmamá jde o třídění věcí, na to mám vlohy. Když jsem byla malá a mamka spala, chodila jsem prý občas v noci po bytě a uklízela. Stavěla jsem si takzvané „zahrádky“, každá věc měla své speciální místo. No a teď v dospělosti pořád ráda udržuju systém a pořádek. Mám hodně kamarádů „bordelářů“ a rozhodla jsem se jim pomoct. Z toho vznikl nápad pomáhat ve větším. Teď o tom budu natáčet dokonce svůj pořad pro internetovou televizi Stream.

Uklízíte si podobně do přihrádek i v životě?

Pořádek se netýká jenom fyzického bordelu, ale spadají do toho také vzpomínky, vztahy, křivdy i nedořešené věci. A jedno se nabaluje na druhé. Pokud vytáhnete krabici s věcmi, ke kterým máte nějaký vztah, ať už negativní, nebo pozitivní, a protřídíte je, velmi často se vám uleví. Samotný proces třídění uvolňuje energii k tomu, aby byla síla třídit dál. Jde o to, udržet pořádek tam, kde musíte žít a cítit se dobře.

Co dalšího ještě děláte, abyste se cítila dobře?

Teď jsem začala se svou etickou kolekcí Vandyhadry. Jde o fairtrade lněnou slowfashion módu. Napadlo mě to během karantény, kdy jsem měla čas třídit skříně s oblečením a zjistila jsem, že pořád nemám svůj styl. Tak dlouho jsem ho hledala, až jsem se rozhodla vytvořit si vlastní. Každý kus je originál, šije se ručně, takže na každý kousek se taky bude čekat. Ale bude to stát za to.

Zbytek rozhovoru si můžete přečíst v aktuálním vydání časopisu Světa ženy, který je právě v prodeji. 

Vyzkoušejte roční předplatné a získejte kosmetickou péči od značky Eucerin jako dárek.