Přejít k hlavnímu obsahu

Návrat trendu z 90. let: Nevkus, nebo módní hit? Tento rok budeme nosit kontroverzní čouhající tanga z kalhot

Módní svět je známý svými neustálými změnami a cyklickými trendy, které se v průběhu času vrací. A jedním z těchto trendů, který se aktuálně vrací, je móda z 90. let, která se stala ikonickou érou plnou nezapomenutelných stylů a výrazných módních výstřelků. Jedním z těchto trendů jsou také čouhající tanga z kalhot, která byla v té době velmi populární. Ačkoli tato móda již tenkrát vyvolala rozporuplné reakce, zdá se, že se opět vrací.

Mohlo by se vám líbit

Schovejte větší bříško i stehna: Tyto šaty sebevědomě vynosíte celé jaro

Stále vás trápí kila nabraná přes Vánoce? Za chvíli bude teplé počasí a vy nevíte, jak kila navíc shodit rychleji, než vrstvy oblečení? Neděste se, nemusíte! Stačí pouze zvolit takové šaty, které přebytečná kila zkrátka a jednoduše schovají. Inspiraci na šaty najdete v naší galerii.
svetzeny.cz

Tanga koukala i celebritám

Trend s vyčuhujícími tangy z kalhot vznikl v 90. letech a stal se znakem odvahy a rebelství. Mnoho slavných celebrit, jako například Britney Spears nebo Christina Aguilera, se odvážilo tento kontroverzní trend nosit i na veřejnosti. Šlo v podstatě o to, že tanga byla viditelně vytažena nad linii kalhot tak, aby byla co nejvíce vidět. Tento styl byl často spojován s odvážnou a sexy image a byl považován za výraz ženské emancipace a svobody. Nicméně byl tento trend poněkud kontroverzní. Někteří kritici ho považovali za nevhodný a vulgární, a tvrdili, že tento trend by měl být společensky nepřijatelný. Velkou vlnu kritiky tento trend vyvolával především u mladých dívek. Někteří navíc považovali tento trend za degradaci ženského těla na pouhý sexuální objekt.

Kontroverzní trend se vrací

Přesto se zdá, že se tento trend vrací na módní scénu. Na různých přehlídkách a v módních magazínech už se vyčuhující tanga z kalhot objevují. Mnoho módních návrhářů začalo tento trend zahrnovat do svých kolekcí a nabízí různé variace a stylizace tohoto kontroverzního módního výstřelku. Čouhající tanga si oblíbila například i modelka Bella Hadid nebo zpěvačka Dua Lipa. Existuje několik důvodů, proč se tento trend z 90. let opět vrací. Prvním důvodem může být touha po rebelství a odvaze, která je spojována s tímto stylem. Mnoho žen tak vyjadřují svou individualitu a sebevědomí, jelikož nosí něco odvážného a kontroverzního. Některé ženy navíc mají tendenci hledat nové způsoby, jak se vyjádřit a odlišit se od ostatních.

Mohlo by se vám líbit

Módní jaro: Trendy kousky, které nestojí více než tisíc korun a padnou každé z nás

Se Světem Ženy jsme pro vás vybrali ty nejlepší jarní trendy, které vás nejvyjdou na víc, než tisíc korun. Být stylová nemusí totiž za každou cenu znamenat, že budete mít oděv za nesmyslné částky. Jde jen a pouze o to vybrat takové kousky, které zkrátka budou fungovat. A jestliže takové zvolíte, budete vypadat milionově i přes to, že za ně nezaplatíte víc, než tisícovku. Podívejte se do naší galerie a inspirujte se!
svetzeny.cz

Nostalgická vzpomínka

Dalším důvodem může být i nostalgie po 90. letech, které jsou považovány za ikonickou éru módy a kultury. Návrat módních trendů z minulosti, jako jsou například džínové bundy, slip šaty nebo plátěné sukně, je stále výraznější, protože evokuje vzpomínky na minulost a přináší pocit této jedinečné a ikonické doby. Tento trend se navíc podle všeho stává součástí hnutí, které podporuje různorodost a akceptaci těla. Mnoho žen nosí viditelně tanga s hrdostí, bez ohledu na jejich tvar těla nebo velikost, aby vyjádřily svou sebejistotu a přijetí svého těla.

Otázka vkusu

Není pochyb o tom, že trend s vyčuhujícími tangy z kalhot je stále poněkud kontroverzní a vyvolává různé názory, ačkoliv je dnešní doba už daleko tolerantnější k různým módním výstřelkům. Každý má však právo na svůj vlastní vkus a názor na módu, je proto důležité respektovat osobní volbu a rozhodnutí jednotlivců, pokud se rozhodnou tento trend sledovat nebo ne. Móda je subjektivní a každý by měl mít svobodu vyjádřit svůj osobní styl, ve kterém se cítí pohodlně a sebejistě.

Zdroj článku