Přejít k hlavnímu obsahu

Sprchové gely pro citlivou pokožku

Trápí vás načervenalá, napnutá a svědící pokožka? Nejste jediná. Více než polovina žen se každodenně potýká s podrážděnou pokožkou. Příčin může být celá řada. Stres, kouření, strava, genetické i hormonální změny, UV záření, výrazné změny teplot, znečištěné ovzduší či nevhodné kosmetické přípravky, to vše může způsobit nepříjemné pálení a pnutí pokožky. Jak z toho ven?

Ideální by bylo zcela zabránit kontaktu se zdrojem podráždění, ať už vnitřními či vnějšími. Jenže to se jednodušeji řekne, než udělá. Drobné úpravy vašich každodenních návyků však mohou pomoci obnovit ochrannou bariéru pokožky. Při sprchování proto snižte teplotu vody a nezůstávejte ve sprše či vaně příliš dlouho. Pokožku ručníkem netřete, ale spíše poklepávejte. Při pobytu venku se oblékejte přiměřeně počasí – v létě pokožku chraňte před přímým slunečním svitem, v zimě pak před chladem a větrem. Pamatujte, že citlivá pokožka vyžaduje šetrné zacházení.

Nesmírně důležitý je výběr správného mycího přípravku. Používejte kvalitní sprchové gely, které posílí bariérovou funkci pokožky a ochrání ji proti ztrátě hydratace. Určitě se vyplatí sáhnout po produktech obsahujících přírodní ingredience. Třeba taková aloe vera, heřmánek nebo oves podrážděnou pokožku příjemně zklidní, med a kakaové máslo ji dodají potřebnou hydrataci, zatímco mandlový olej pleť skvěle vyživí. Vyzkoušet můžete také sprchové oleje, které na kůži zanechají ochranný film bránící jejímu nadměrnému vysoušení. Majitelky citlivé pleti by se měly vyhýbat parfémovaným produktům s obsahem parabenů, barviv i sulfátů. Tyto látky mohou vyvolat alergické reakce, pokožku navíc nepříjemně vysušují. Po koupeli nezapomeňte pokožku hydratovat tělovým mlékem určeným pro citlivou a alergickou pleť.

 

TIP: Pokud vás trápí citlivá pokožka, vyzkoušejte produkty značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Zklidňující čisticí olej na vlasy a pokožku se sklonem k atopii Mixa Atopiance je vhodný ke každodennímu použití jak na dětskou, tak pokožku dospělých. Nejenže zklidňuje podráždění a zmírňuje napětí pokožky, navíc má také vyživující účinky.

Své pleti pomůžete i zevnitř zdravou stravou, zařaďte proto do jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty (borůvky, citrusové plody, brokolice, špenát). Pozor, u někoho mohou např. citrusy vyvolat alergickou reakci.

Poslední rada na závěr pro všechny majitelky citlivé pokožky: Mazat, mazat a zase mazat!

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.