Přejít k hlavnímu obsahu

Vybíráte si správnou velikost sportovního oblečení? 5 tipů, jak neudělat chybu!

Jaro je v plném proudu – slunce přidává na síle, všechno krásně kvete a být venku v přírodě je balzám na duši i tělo. Kolečkové brusle, kolo nebo běh zařazujeme do naší denní rutiny a neobejdeme se bez nových sportovních legín, moderní podprsenky a kvalitních doplňků. Vybíráte si ale ty správné?

Slevové akce a nakupování na internetu naše tělo mnohdy natlačí do velikostí, které nám nejsou pohodlné, a už vůbec nejsou pro naše tělo zdravé. Jaké si ale vybrat sportovní oblečení, abychom se v něm cítili pohodlně a plnilo správnou funkci? Poradíme vám, na co se zaměřit a čemu se vyhnout.

1. Vyberte si oblečení pro „váš“ sport
Důležité je myslet na to, jakému typu pohybu se budeme věnovat. Při aerobních aktivitách je vhodné zvolit přiléhavé a lehké oblečení, například tričko či tílko z merino vlny, a praktické šortky nebo tříčtvrteční legíny. V józe můžeme vsadit na zavinovací tričko nebo kalhoty „harémky“. Vhodné sportovní oblečení pro běhání nebo venkovní aktivity už chce ale více promyslet. Přiléhající vrstva na tělo by měla kvalitně odvádět pot, naopak vrchní vrstva jej odvádí a zrání nás před vnějšími vlivy jako je vítr či déšť.

2. Oblečení vám musí sedět jako ulité
Mít ve skříni vysněný kousek o číslo menší je dobrá motivace, ke cvičení ale přistupujme jednoduše pravdivě. Oblečení by vás nemělo tlačit a neměly by vznikat otlaky. Volné oblečení nám zase často brání v pohybu a může být i nebezpečné. Takové volné kalhoty na kole nebo rotopedu, to si koleduje o neštěstí.

Pokud nakupujete online, je dobré se změřit krejčovským metrem a podle tabulky velikostí daného e-shopu si oblečení vybrat. Dávejte pozor, tabulky velikostí se mhou i výrazně lišit. Jednoduše není emko jako emko.

3. Kvalita je důležitější než kvantita
U sportovního oblečení je nejdůležitější materiál, z něhož je ušité. Vyhněte se bavlně, která saje pot a oděv zůstává po zvýšené fyzické aktivitě mokrý – nejen, že se budete cítit nepříjemně, ale může to vést k prochladnutí! Oblečení musí být prodyšné a naopak odvádět pot od pokožky. Ideální je k tomuto účelu merino vlna, která je navíc antibakteriální, takže nezapáchá.

4. Dobrý pocit- to je oč tu běží
Při sportu se musíte cítit dobře. Oblečení, které vám padne a zároveň se v něm cítíte hezká a sebevědomá, vám rozhodně pomůže, aby pro vás cvičení bylo ještě příjemnější aktivitou. „Máme takovou mantru, když navrhujeme oblečení. Musíme udělat ženy zdravější, silnější a šťastnější. My opravdu přemýšlíme o tom, jak se budou v našem oblečení cítit a následně i v jejich životě,“ říká olympijská medailistka Kari Traa, která se během úspěšné kariéry lyžařské závodnice začala věnovat navrhování dámského sportovního oblečení a založila módní značku, nesoucí její jméno. Zaměřuje se na ženy a oblečení přizpůsobuje tak, aby jim nejen sedlo, ale díky střihu a trendy odstínům a potiskům také lichotilo jejich postavě.

5. Spodní prádlo je při sportu velice důležité
Svou pozornost věnujte i výběru spodního prádla – dámy by si měly pořídit dobrou sportovní podprsenku, která ňadra bude podpírat a zpevňovat je. Tím snížíte napětí ve vazech a vyhnete se bolestem zad a šíje.

7 slides, created on 06/May/2020 - 15:44:16