Přejít k hlavnímu obsahu

Letní must have: Zahalte rty do sexy červené jako tyhle krásky

Červené rtěnky jsou sexy a přitom elegantní… a proto je „Hollywood“ tak miluje. Naučte se je nosit a garantujeme vám, že rozhodně nesplynete s davem.

Hodně žen si myslí, že rudé rty pro ně nejsou to pravé ořechové. Naše letní rada zní – dejte červeným rtěnkám druhou šanci. Možná budete samy překvapeny, že na vás najednou vypadají jinak. Na sklonku léta, kdy je pleť krásně zbarvená do bronzu, totiž sluší opravdu všem.

Možná, že si budete muset vyzkoušet dva nebo tři odstíny, než chytnete ten, který nejlépe sedí vaší pleti. Každá z nás se totiž opaluje do jiného podtónu. Pokud má vaše pokožka narůžovělý odstín, barva třešní by pro vás mohla být tou správnou volbou. Olivové pleti  sedí teplé tóny s oranžovými pigmenty a pleti, která oplývá žlutým až zlatým pigmentem klasická studená červeň.

Červená je sexy – potvrzeno

Vědci na univerzitě v Manchesteru provedli průzkum, kdy ukazovali vybraným mužům fotografie žen. Úkolem bylo dát na jednu stranu ty, které jim přijdou atraktivní, a na druhou ty, které je nezaujaly. V drtivém procentu případů muži označovali právě ty ženy, které měly rty nalíčené červenou rtěnkou. Posléze uvedli, že tyto ženy jim přišly nejen přitažlivější, ale i sebevědomější.

Pravidlo minimalismu

Už ikona Marilyn Monroe věděla, že červená rtěnka se musí umět nosit. Její kombinace s černými očními linkami a jednoduchými šaty fungovala na muže jako magnet. Pokud chcete dosáhnout dokonalého looku, pamatujte na to, že byste to neměla přehánět s dalšími líčidly. Stačí, když zvýrazníte lícní kosti, horní hranu čela a vrchol brady bronzerem a na oči použijete dvě vrstvy řasenky, popřípadě si uděláte tenkou černou linku. Jakékoli stínování očí nebo zvýraznění líček pomocí tvářenek si s výraznými rty příliš nerozumí a v konečném důsledku by celý váš make-up mohl vypadat lacině.

Podívejte se, jak nosí červenou známé krásky

cameron

Cameron Diaz (45) přišla výraznému líčení rtů na chuť až nyní - zato teď rudou rtěnku nosí i v kabelce.

angelina

Angelina Jolie (43) patří stále k nejvíc sexy ženám planety. Že by za to mohly její krvavě rudé rty? 

gwen

Gwen Stefani (48) na červené rty nedá dopustit snad od začátku své kariéry.

Katherine

Katherine Heigl (39) nosí jemné červené rty k volnočasovým outfitům.