Přejít k hlavnímu obsahu

Trička s podpisem Václava Havla pomáhají

Info ikona
Dagmar Havlová, Patricie Pagáčová

Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 se rozhodla vytvořit limitovanou kolekci triček "Václav Havel" se znakem srdce, které nám symbolicky připomíná, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí". Kolekce triček se zrodila z nápadu Dagmar Havlové podpořit nejrůznější sdružení, nadace a benefiční projekty.

Prvním z nich je projekt Život v kufříku zaměřený na pomoc novorozencům, které matky opustily v porodnici. Jedná se o zcela unikátní počin, založený na hluboké empatii, lásce a dobrovolnictví zdravotníků a pěstounů, jimž nejsou osudy opuštěných dětí lhostejné. Vznikl jako přirozená iniciativa a rozrostl se do krásného projektu, který dnes podporuje řada dobrovolníků a osobností, včetně Dagmar Havlové.

„Trička se povedla a mám z nich ohromnou radost. Nejen proto, že umožní lidem vyjádřit své sympatie k myšlenkám a hodnotám mého muže, ale konečně můžeme nabídnout oficiální předmět nesoucí Vaškovo jméno, který skutečně pomáhá,“ nechala se slyšet zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97 Dagmar Havlová.

Ne všem je totiž známo, že podpis a srdíčko Václava Havla jsou ochrannou známkou, kterou vlastní VIZE 97, a jejich neoprávněné použití není v souladu se zákonem. Mnoho předmětů nesoucích odkaz pana prezidenta je vytvořeno za účelem obohatit nebo zkrátka zviditelnit jejich tvůrce.

Cílem Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 je vybrat částku 200.000 Kč, kterou poté předá Martině Opava a Ivaně Říhové z nadačního fondu LA VIDA LOCA, jež stojí za vznikem Život v kufříku.

Tričko s podpisem našeho prvního prezidenta již oblékla řada známých osobností, která tak sympatizuje s projektem, který pomáhá novorozeňatům. V třičkách jste tak mohli na sociálních sítích vidět třeba zpěváka Matěje Rupperta, herecký pár Nikol a Karla Heřmánkovi, herečky Kairu Hrachovcovou, Patricii Pagáčovou, Vlastinu Svátkovou, modelku Pavlínu Němcovou, nebo producenta Janise Sidovského.

Pomoci můžete už dnes i Vy!

Podpořte Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Život v kufříku nákupem originálního trička s jedinečným příběhem! Vybírat můžete z bílé a černé varianty, což jsou nadčasové a skvěle kombinovatelné barvy ke každému outfitu. Tento designový dárek pořídíte pouze na eshopu VIZE 97 www.vize.cz/obchod/.

3 slides, created on 11/Aug/2020 - 11:18:36