Přejít k hlavnímu obsahu

Práce na dálku z pohodlí domova

Info ikona
Happy family

Na jaře se velká část zaměstnanců ocitla téměř ze dne na den na home office a nyní se tato situace opakuje znovu. Počítač se stal naším každodenním spolupracovníkem, díky němuž jsme mohli pokračovat ve své práci, učení, zábavě a také zůstat v kontaktu se svými blízkými.

Podle ankety společnosti Microsoft provedené na přelomu srpna a září 2020 firmy potvrzují, že budoucnost tkví v kombinaci práce na dálku a z kanceláře. Z pohledu zaměstnavatelů, kteří odpověděli na anketu, si lidé za koronavirové situace nejčastěji pochvalovali práci z domova kvůli úspoře času (85 %), druhou nejčastěji zmiňovanou výhodou pak byla možnost lépe sladit práci se svým soukromým životem (68 %). Dvě pětiny respondentů uvedly, že přizpůsobovali svou pracovní dobu chodu domácnosti, nicméně třetina vnímala jako problém schopnost sladit práci s péčí o rodinu a necelá pětina dotázaných dokonce musela v práci ubrat, aby vše dokázali zvládnout.

Práce z domova má mnoho výhod

Práce z domova tak s sebou nese nejen celou řadu výhod, ale také výzev. Svůj čas bychom měli pečlivě plánovat, jedině tak dokážeme plnit svou práci v termínu a současně zabezpečit péči o rodinu a domácnost. S tím, abychom byli při práci z domova skutečně produktivní, nám pomáhají moderní technologie. Skvělé možnosti nám dnes nabízejí moderní zařízení se systémem Windows 10, díky nimž toho můžeme zvládnout mnohem více a rychleji. Umožňují rychlejší spouštění systému i aplikací, lepší zvládání více úkonů najednou (tzv. multitasking) a mají delší výdrž baterie, než tomu bylo u předchozích generací zařízení. Nabízejí navíc i vynikající přenositelnost, takže práce odkudkoli je pak doslova hračkou.

TIPY A TRIKY: 

Klávesová zkratka Windows + L
Pokud musíte od svého zařízení odběhnout (ať už jste v kanceláři nebo doma), můžete ho zamknout, aby ostatní neviděli, na čem pracujete. Pokud chcete rychle zamknout obrazovku, stiskněte klávesu s logem Windows + L na zařízení s Windows. Když se ke svému zařízení vrátíte a znovu přihlásíte, všechno bude tak, jak jste zařízení s Windows opustili. Tedy připraveno k pokračování v práci. 

Přizpůsobení nabídky Start
Když připnete aplikace do nabídky Start, budete mít rychle přístup k tomu, co je důležité. Po zobrazení Start menu klikněte na ikonu Windows, - stistkněte a podržte aplikaci, kterou chcete připnout (nebo na ni kliikněte pravým tlačítkem), - Připnout na Start. Aplikace, které nepotřebujete, můžete také odepnout. Přetažením jedné dlaždice na druhou můžete vytvořit složku, do které pak umístíte více aplikací. 

Možnosti pro rodinu
Windows 10 v sobě obsahuje spoustu užitečných funkcí pro zjednodušení digitálního života vaší rodiny. Rodičovská kontrola je skvělým pomocníkem pro nastavení doby strávené před obrazovkou, omezení pro děti na nákupy vhodných aplikaví a her a také omezení nevhodných webů. Vše najdete po stisknutí vyhledávání termínu Možnosti pro rodinu (stisknutí klávesy Windows a napsání textu Možnosti pro rodinu.)

Info ikona
czc.cz