Přejít k hlavnímu obsahu

Světový den divadla z pohodlí vašeho obýváku

27. dubna se oficiálně slaví Světový den divadla. Letošní rok ale přinesl nečekané překážky. Doslova všechno lze nyní zažít, aniž byste museli odejít ze svého domova. Od lekcí jógy, přes kurzy vaření až po divadelní představení.

Pohodlně se usaďte na svůj gauč, otevřete si láhev dobrého vína a užijte si s celou rodinou páteční večer tak trochu jinak. Místo hektického chystání oblečení a líčení se, můžete v klidu dovařit večeři a být na představení v teplákách. Klidně i vlasy si nechte neumyté a jen si užijte divadelní představení. Divadla se v době karantény postavila k situaci rozdílně. Některá zvolila formu "prázdnin", jiná se rozhodla udržovat dobrou náladu a hrají dál. Nemůžete sice sedět v hledišti, ale stačí mít jen připojení k internetu a představení online může začít.

 

Například divadlo Studio DVA si pro Světový den divadel připravilo téměř neodolatelnou nabídku. V hlavní roli - Eva Holubová, která odehraje exkluzivně one woman show Hvězda. Ačkoli měla Hvězda loni derniéru, divadlo Studio DVA se rozhodlo v této výjimečné situaci představení, které napsal známý autor Patrik Hartl, obnovit. Divadlo na Vinohradech si pro diváky připravilo záznam generální zkoušky komedie Soudce v nesnázích. V hlavních rolích zde můžete vidět Terezu Bebarovou, Viktora Preisse a další. Divadlo pod Palmovkou pro změnu online předčítá dětem pohádky. Další divadla točí online rozhovory s herci, provádí vás po divadle nebo také šijí roušky.

Najděte si na internetu své oblíbené divadlo a zjistěte jaký nabízí program. Berme to pozitivně. I divadelní představení ve vašem obývacím pokoji může být neopakovatelným zážitkem. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček