Přejít k hlavnímu obsahu

Boty, které vás dovedou přímo k autu

Info ikona
CCC

Móda a auta k sobě mají blíž, než si myslíte. Často podléhají stejným designovým trendům. Barevné kombinace, které frčí ve světě módy, si rychle najdou cestu k automobilům a naopak třeba trendy prošití sedadel luxusních vozů inspiruje tvůrce kabelek.

Automobilová „Haut couture“

Před několika lety rozvířil fashion vody módní návrhář Pierre Hardy, který stvořil speciální boty na řízení, samozřejmě designově dokonale sladěné s vozem. Hardyho inspiroval koncept futuristické limuzíny Peugeot HX1, který dokázal měnit tvar podle rychlosti vozu. Při vysokých rychlostech se některé části koncepčního vozu zatahovaly do jeho útrob, aby vzduch mohl rozdivočený stroj dokonale obtékat. Pierre Hardy stvořil roztomilé baleríny pro bezpečné řízení, které se vmžiku dokázaly proměnit v sexy sandály na vysokém podpatku z karbonových vláken. Extravagantní výstřelek? Možná, potvrzuje však, že automobilový a módní design mají k sobě blízko.

Info ikona
CCC

Pusťte k tomu bloggerku

Dalším příkladem je spolupráce největšího obuvníka ve střední Evropě, firmy CCC, a značky Peugeot v ČR. Klientky CCC hrály o vůz Peugeot 208 na dva měsíce. Ještě před vyhlášením vítězky si auto vzala do parády známá módní bloggerka Bára Lukášová a na Instagramu předvedla své umění sladit svůj outfit nejen s autem, ale prakticky s čímkoli. Přitom zkombinovat kanárkově žlutý Peugeot 208 nebylo jen tak. 

Info ikona
CCC

Žlutá trefou do černého

Ovšem právě zářivě pampelišková barva, o které se nedá říct, že by byla pro auto zrovna typická, byla pro vítězku soutěže Hanku trefou do černého. „Na začátku jsem se maličko bála té barvy, ale pak jsem si ji oblíbila. Nikdo vás s ní nepřehlédne a všichni moji kamarádi ji hrozně chválili. Kdybych teď měla volit, rozhodně bych brala právě žlutou.“ Zajímavé je, že designéři Peugeotu už ve fázi projektování vozu usoudili, že metalická žlutá Faro se bude líbit mladé generaci. Aby tuto cílovou skupinu přilákali, rozhodli, že právě tento odstín karoserie bude jako jediný z nabídky osmi barev bezpříplatkový.

Mladí řidiči tak mohou pár tisícovek ušetřit a vynaložit je na přikoupení doplňků výbavy, které zajistí bezpečnost celé posádky. „Nejvíc jsem ocenila zadní parkovací kameru a hlídání pruhů, to je na dálnici super,“ potvrzuje Hanka. 

Design hlavní zbraní

Vraťme se ale k designu, ten je totiž podle vítězky Hanky největším lákadlem. „Nejvíc se mi na autě líbí jeho design. Je takový správně ženský. Všichni auto obdivovali a chtěli se svézt.“ Peugeot u tohoto malého vozu nasadil s designem vysokou laťku. Navíc ho jde ještě vyšperkovat černou střechou Black Diamond, karbonovými dekorami dveří nebo exkluzivním čalouněním stropu. Hračičkou, která vás bude bavit, je možnost zvolit jednu z osmi barev doprovodného osvětlení interiéru. Máte zrovna chuť na osvěžující růžovou, povzbuzující červenou nebo uklidňující modrou? Je to na vás.

Loučení s autem nebylo lehké

Po dvou měsících se Hanka s autem těžko loučila. „Zažila jsem s ním hodně, třeba skvělý výlet do Krkonoš. Zdá se sice jako městské auto, ale zvládá v pohodě i kopce. Naprosto mě nadchlo. Nakonec jsem se rozhodla, že si přesně toto auto pořídím.“ Hanku tedy boty CCC dovedly až k vysněnému vozu. Pokud i vás dovedou boty k autu, nezapomeňte ho sladit s vašim outfitem.

Info ikona
CCC