Přejít k hlavnímu obsahu

Vévodkyně Kate konečně promluvila o narození Lilibet uprostřed rodinného dramatu. Co řekla?

Královská teta Kate Middleton otevřeně promluvila o narození neteře Lilibet Diany uprostřed rodinného dramatu, které se odehrává na dvou kontinentech. Co řekla ohledně narození a viděla už malou Lili alespoň přes web kameru?

Blízká osoba okolí již dříve prohlásila, že královna Alžběta byla nadšená, když se poprvé na dálku setkala s nejnovějším členem královské rodiny. „Královna byla jedním z prvních lidí, kterým Harry a Meghan řekli o narození Lili, a poslali její fotografie. Drama z rozhovorů odložili stranou,“ prozradil zdroj, který se rozpovídal pro časopis People.

Harry a bývalá filmová hvězda přivítali svou dceru 4. června. „S velkou radostí vítají princ Harry a Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, jejich dceru Lilibet Dianu Mountbattenovou-Windsorovou na světě,“ uvedl mluvčí páru a o dva dny později dodal: „Matka i dítě jsou zdravé a zabydlují se doma.“

Otázky novinářů

Novináři se Kate nemohli nezeptat, co říká na narození Lili. „Přeji jí všechno nejlepší,“ řekla Kate během návštěvy u první dámy Jill Bidenové. „Nemůžu se dočkat, až se s ní setkám, protože jsem ji ještě ani neviděla. Doufejme tedy, že to bude brzy,“ dodala.

Harry je zdatný tatínek

Už v roce 2019 si Harry procvičil tatínkovské povinnosti se svým synem Archiem a není pochyb o tom, že svoji roli zvládá na výbornou. „Nemá vůbec žádný problém zvládat i „plenkové povinnosti“ a vstává uprostřed noci, když Lili pláče. Je zřejmé, že mít druhé dítě stojí hodně energie, ale Harry a Meghan si užívají každou minutu,“ prozradil zdroj blízký páru.

Zdá se tedy, že malá Lili, aniž by to věděla, dala celé královské rodině dobrý důvod, aby alespoň na nějakou chvíli nechali spory stranou a věnovali se příjemným rodinným povinnostem.