Přejít k hlavnímu obsahu

Královna Alžběta zmešká letošní otevření parlamentu už potřetí za dobu své 70leté vlády

Info ikona
Královna Alžběta

Královna Alžběta zmešká letošní otevření parlamentu už potřetí za dobu své 70leté vlády
Protože údajně trpí „problémy s pohyblivostí“. Co víme dalšího?

Jen několik týdnů před oslavami královnina platinového jubilea Buckinghamský palác v pondělí oznámil, že královna Alžběta zmešká úterní státní otevření parlamentu kvůli „problémům s mobilitou“

Událost vynechala v minulosti kvůli těhotenství

Úterní nepřítomnost bude jednou z pouhých tří případů, kdy Její královské Veličenstvo vynechalo každoroční vystoupení – obě byly kvůli těhotenství v roce 1959 a 1963 – od začátku své 70leté vlády v roce 1952. „Královna má i nadále problémy s pohyblivostí, a po konzultaci se svými lékaři se neochotně rozhodla, že se zítra státního otevření parlamentu nezúčastní,“ uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.

V nepřítomnosti královny Alžběty se královské povinnosti zahajovacího ceremoniálu ujmou její syn princ Charles a vnuk princ William, kterého se má zúčastnit i vévodkyně z Cornwallu. ‚‚Na žádost Jejího Veličenstva a se souhlasem příslušných úřadů přečte princ z Walesu jménem Jejího Veličenstva projev královny za účasti vévody z Cambridge,’’ dodalo prohlášení.

Nemoci se jí v poslední době nevyhýbají

Není to poprvé, co královna, která před pár týdny oslavila 96. narozeniny, trpěla problémy s pohyblivostí. Když se jí v únoru zeptali, jak se jí daří, když vedla osobní schůzky na hradě Windsor, odpověděla: ‚‚No, jak vidíte, nemůžu se hýbat.’’ Zatímco zdroj z paláce objasnil, že nehybnost byla způsobena spíše ztuhlostí než zraněním nebo nemocí, královna Alžběta skončila později ten týden pozitivní na COVID-19. 

Zdroj: People, Instyle, DailyMail

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.