Přejít k hlavnímu obsahu

Deset nejlépe placených hereček

Americký časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených hereček světa. Podívejte se, na letošní seznam! Máte v něm svou oblíbenkyni?

10. Ellen Pompeo (22 milionů dolarů)
Hvězda filmu Chirurgové dokazuje, že televizní seriály jsou stále na vrcholu a za jednu epizodu si vydělá okolo 575 tisíc dolarů.

9. Charlize Theron (23 milionů dolarů)
Její produkční společnost Denver and Delilah Productions má na svědomí letoštní úspěšný film Srážka s láskou. V prosinci půjde do kin drama Bombshell o sexuálním skandálu televizního magnáta, kde si Charlize zahraje s Nicole Kidman a Margot Robbie.

8. Margot Robbie (23,5 milionu dolarů) 
Aktuálně září ve filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu po boku Brada Pitta a Leonarda DiCapria. A jak bylo výše zmíněno, velmi očekávaným filmem je drama Bombshell.

7. Elizabeth Moss (24 milionů dolarů)
Vítězka ocenění Emmy se proslavila rolí v seriálu Příběh služebnice, který je založený na románu Margaret Atwood a díky kterému patří mezi nejvýdělečnější herečky světa! 

6. Kaley Cuoco (25 milionů dolarů)
Než na začátku tohoto roku skončilo natáčení amerického sitcomu Teorie velkého třesku, byla herečka součástí nejlépe placených televizních herců a vydělávala 900 000 dolarů (cca 21 milionů korun) za epizodu. Slušná suma, že? 

5. Jennifer Aniston (28 milionů dolarů)
Hvězda seriálu Přátelé se vrací k seriálu - hraje a produkuje The Morning Show napsaný pro Apple TV+. Seriál pojednává o životě moderátorek ranního interview, zákulisních pletkách a všem co k tomu patří. Apple se do toho vrhl ve velkém stylu a v hlavních rolí uvidíte kromě Jennifer i další zvučná jména včetně Reese Witherspoon. Honorář za jednu epizodu obou hereček dosahuje cifry 1,25 milionu dolarů.

4. Nicole Kidman (34 milionů dolarů)
Poté, co skončila druhá série velmi úspěšného seriálu Sedmilhářky, natočeném podle stejnojmenného bestselleru Liane Moriarty, se Nicole Kidman soustředí na hlavní role ve filmech v Bombshell a Stehlík.

3. Reese Witherspoon (35 milionů dolarů)
Společně s Nicole Kidman hrála v Sedmilhářkách i Reese Witherspoon. Ta se aktuálně věnuje roli producentky v několika připravovaných filmech.

2. Sofia Vergara (44,1 milionu dolarů)
Jedenáctá a poslední sezóna televizního seriálu Taková normální rodinka má premiéru letos na podzim, ale peněženka Sofie Vergary to asi příliš nepocítí. Stále má řadu lukrativních podnikatelských aktivit, včetně značky džín Sofie Jeans.

1. Scarlett Johansson (56 milionů dolarů)
Celosvětově nejlépe placenou herečkou je díky své lukrativní roli Černé vdovy Scarlett Johansson. Ta od studia Marvel dostává osmimístné šeky.