Přejít k hlavnímu obsahu

Co dnes dělá přidrzlý Pepíček z Kameňáku? Je z něho fešný kameraman, který zabrousil i do modelingu

Brýlatého Pepíčka s pořádně prořízlou pusou ztvárnil Tomáš Lipský (33). Z malého blonďáčka vyrostl pohledný muž, který si během studií odskočil i k modelingu. Raději ale stojí na opačné straně kamery. Sympatický fešák tak pokračuje v tradici slavného rodu.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Poznáte legendární české filmy podle fotografie? Otestujte si svoje znalosti

České filmy jsou výjimečné. Archiv našich legendárních filmových skvostů čítá desítky, ne-li stovky filmových klasik, které jednoduše milujeme. Dokážete pomocí jediné fotky poznat název české filmové klasiky? Otestujte si svoje znalosti v zábavném kvízu.
svetzeny.cz

Ve filmech skládajících se z převážné části z vtipů, dával Pepíček rodičům v podání Jany Paulové (68) a Václava Vydry (67) pořádně zabrat a učení zrovna nebylo jeho koníčkem. V reálném životě ale Tomáš přesně věděl, kam se budou ubírat jeho kroky.

Z Pepíčka se stal úspěšný model

Přesto, že měl po výrazné roli v Kameňáku skvěle nakročeno k herecké kariéře, učarovala ho práce na opačné straně kamery. Vystudoval na FAMU obor kamera a během studii získal praxi na Chapman University v Kalifornii, jedné z nejprestižnějších filmových univerzit v Americe. Do herectví ještě zabrousil ve studentských filmech, ale dokázal zazářit i před blesky fotoaparátů. Přivydělával si jako model! Ke škole to byla velmi příjemná brigáda a Tomáš spolupracoval se světoznámými značkami. Kdo by před lety řekl, že z malého Pepíčka vyroste velmi pohledný muž. Ke smůle všech fanynek ale byla touha po kameře silnější.

Nejedna žena by byla ráda objektem v Tomášově hledáčku

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Seriál Ranč U Zelené sedmy po letech: Oblíbený fešák Štěpán skončil u filmů pro dospělé, po Matějovi se slehla zem

Na konci devadesátých let slavil seriál největší úspěch. Vtipné příhody rodiny Kudrnových na jejich statku bavily všechny věkové kategorie. Prim hráli především dětští představitelé. Seriálový Štěpán chvilku u filmu zůstal, ale ve zcela jiném, šokujícím žánru.
svetzeny.cz

Kameraman, režisér a scenárista v jednom

A není se čemu divit. Se slavným příjmením má filmařinu zkrátka v krvi. Tatínek se zabývá filmovou produkcí a střihem. Dědečkem byl legendární český režisér Oldřich Lipský (†62), mezi jehož díla patří například komedie Marečku, podejte mi pero, Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo pohádka Ať žijí duchové. Prastrýcem je herecký bard Lubomír Lipský (†92), jenž ztvárnil mnoho nezapomenutelných rolí. Tomáše dle svých slov odmala filmové prostředí přitahovalo a fascinovalo. S otcem trávil hodiny ve střižně a  postupně se naučil veškeré procesy spojené s tímto uměním. Za sebou už má nejmladší z rodu pár studentských projektů a nyní se naplno věnuje kameře, režii a scenáristice. 

Zatím má Tomáš nakročeno k velmi slušné kariéře a je více než možné, že o mladém talentu ještě hodně uslyšíme. 

Od vtipálka Pepíčka po talentovaného filmaře
Zdroj článku