Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle se stane, když vložíte citron do prádla. Osvědčený trik, který byste měli hned vyzkoušet

Citrony jsou oblíbeným domácím pomocníkem, který nepatří jenom do jídla. Pomáhají při všech druzích problémů v domácnosti. Zde zjistíte, kdy byste měli do pračky přidat citronovou šťávu.

Přidali jste někdy do prádla citronovou šťávu?

Citrony nejen chutnají skvěle a jsou skutečnými posilovači imunitního systému díky svým vitaminům, ale jsou také oblíbeným domácím prostředkem na mnoho problémů. Už jsme vám ukázali, jak můžete vyčistit troubu přes noc pomocí citronů, teď vám prozradíme, jak byste mohli citrony využít například na prádlo. Nikdy jste o tom neslyšeli? Řekneme vám, kdy a proč byste měli použít citronovou šťávu jako tajnou přísadu k vašemu prádlu.

Info ikona
citron v pračce

Proto byste měli do pračky dát citrónovou šťávu

Ať už je to tráva, rez nebo krev: skvrny na bílém oděvu mohou být často velmi tvrdohlavé a obtížně odstranitelné. Místo použití chemického bělidla si však můžete pomoci trochou citronové šťávy. Čistá šťáva z citronu má mírný bělící účinek, který odstraňuje skvrny a prádlo krásně září. Kromě toho má oblečení příjemnou vůni citronu. Jak na to? Jednoduše vložte 200 mililitrů čisté citronové šťávy do pračky, prádlo vyperte jako obvykle a je hotovo! Vaše oblečení by mělo být opět bez skrv a krásně voňavé.

Důležité: Citronovou šťávu jako přírodní odstraňovač skvrn byste měli používat pouze na bílé prádlo kvůli bělícímu účinku a nepoužívejte ho, prosím, na černé nebo barevné prádlo!