Přejít k hlavnímu obsahu

I vaše imunita potřebuje ochránit!

Víme o tom, že imunita chrání naše tělo vůči cizorodým nebezpečným látkám, které nás ohrožují. Jaké ochránce má ale ona sama? Dodáváte jí dostatečné množství vitaminů? Díky našemu článku to zjistíte!

Jakým způsobem můžeme naši imunitu efektivně povzbudit, aby fungovala co nejlépe? Právě ona rozhoduje, jestli člověk onemocní, do jaké míry a jak se s nemocí vypořádá. Nezapomínejme, že našim největším nepřítelem je i stres. Obzvlášť v této nelehké době se snažme stresu odolávat, nepřipouštět si ho příliš k tělu. Můžou nám v tom pomoct bylinky, doplňky stravy, sport, relaxace či koníček v rámci možností. Snažme se docílit co největšího efektu ve prospěch organismu, ať už si zvolíme způsob a jakékoli prostředky. Zdravější, rozmanitá strava, dostatečný spánek, pohyb a pozitivní přístup ke všemu, co děláme, jsou začátkem správného budování a posilování imunitního systému.

Imunita vrozená versus získaná
Vrozená imunita funguje jako štít proti infekcím a její reakce na cizorodé částice je v případě potřeby poměrně rychlá, již do několika minut. Nespecifickou imunitu máme zapsanou v genech, na rozdíl od specifické imunity, kterou si budujeme v průběhu svého života. Je z části na nás, jak se dokážeme vypořádat s fyzickou a psychickou zátěží, kterou invaze virů a bakterií způsobuje. K správně fungujícímu imunitnímu systému můžeme přispět zdravějším životním stylem, dostatkem pohybu, pestrou stravou bohatou na přirozené zdroje vitaminů a minerálů a kvalitním spánkem.

Imunitu možno podpořit užíváním doplňků stravy s obsahem důležitých vitaminů, minerálů, extraktů z rostlin, či jiných zajímavých látek jakými jsou kolostrum, beta-glukany, probiotika, prebiotika, koenzym Q10, propolis, nukleotidy, omega nenasycené mastné kyseliny a jiné. Za zmínku také stojí homeopatické přípravky, nebo systémová enzymoterapie. Vybírejte pečlivě aby byli vašemu tělu prospěšné.

Užívejte antioxidanty
Nejdůležitější je však pravidelné užívání antioxidantů, jakými jsou vitaminy A, B6, C, D, E a minerály selen a zinek jak z rostlinných a živočišných zdrojů, tak přítomných ve formě doplňků stravy. Jedním z nejužívanějších je vitamin C pro svoje antioxidační a imunitu podporující účinky. Zinek společně s vitaminem C ovlivňuje kožní bariéru a je nezbytný pro dělení a rozmnožování buněk. Zinek ovlivňuje enzymatické procesy a přispívá k tvorbě některých bílkovin, které se účastní imunologických reakcí.

Dalším důležitým minerálem je selen, nejenom v roli imunostimulátora, ale i silného antioxidantu, kdy jeho aktivita je podpořena užíváním vitaminu E. 

Oblíbenou skupinou přírodních látek v doplňcích stravy jsou beta-glukany, u kterých je důležitá čistota, protože s ní stoupá i účinnost.

Znáte látku kolostrum?
Pro nově narozený život savců, je nejcennějším a nenahraditelným darem právě tato látka, která vytváří základ imunitního systému pro celý život. Kolostrum neboli mlezivo je tekutina vylučovaná mléčnou žlázou matky do 48 hodin po porodu. Obsahuje jak imunomodulační faktory, nejznámější imunoglobuliny, tak růstové faktory. V současnosti je prokázáno, že kolostrum není jenom látkou určenou pro novorozence, ale může být člověku prospěšné po celý život. Je totiž bohatým zdrojem životně důležitých složek. 

Kde vzít kolostrum?
Získává se z mléka, které krávy produkují několik hodin po porodu. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou látky, které využívá organismus, aby reagoval se specifickými strukturami virů, bakterií a toxinů, rozpoznal je a zneškodnil. Důležitými látkami obsaženými v kolostru jsou cytokiny, které zabezpečují komunikaci mezi buňkami, dále laktoferin, růstové faktory, vitaminy skupiny B a další. Užití kolostra má své opodstatnění, i díky obsahu vitaminu C se uplatňuje také při únavě, vyčerpání. 

Doplněk stravy, který nakopne vaší imunitu 
Neobyčejným spojením účinných látek v doplňku stravy Kolostrum s beta-glukany, jako jsou vitaminy, minerální látky a beta-glukany, se účinek pro posílení a udržení zdraví násobí. Blahodárný účinek kolostra je podpořen přítomností vysoce čištěných beta-glukanů a díky selenu, zinku a vitaminu C, které přispívají k správné funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem.

Vaše denní dávka imunity po celý rok!

Doplněk stravy Kolostrum s beta-glukany obsahuje:

  • Kolostrum standardizováno na min. obsah 30 % imunoglobulinů IgG

  • Patentované bioaktivní beta-glukany Yestimun® s obsahem min. 80 % polysacharidů z kvasinek

  • Vitamin C ve formě NUTRA-C™

  • Organicky vázaný selen

  • Zinek

  • Původ kolostra - z ekologického volného chovu skotů