Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na víkend: Adrenalinový závod Red Bull 400

Kdo miluje adrenalin, ten by se tuto sobotu měl vydat do Harrachova, kde se nejodvážnější běžci postaví velké životní výzvě.

13. srpna se všichni sjedou do Harrachova, aby pokořili skokanský můstek K120 od dopadové plochy až na vrchol rozjezdové dráhy při závodě RED BULL 400. Na závod už trénují například snowboardistka Šárka Pančochová nebo triatlonista Jan Kubíček.

Vzdálenost 400 metrů se může zdát relativně krátká a lehce zdolatelná. Ale když se postavíte pod kopec, který má ve svém nejprudším stoupání 37% sklon, je to něco jiného.

Nejlepší snowboardové závodnice současnosti tradičně podobné kopce sjíždějí, ale v Harrachově se postaví po bok ostatních běžců a budou se snažit zdolat skokanský můstek směrem vzhůru.

Šárka Pančochová přiznává, že není velká milovnice běhání, ale náročným podmínkám se umí stavět čelem. „Můj život, sportovní i osobní, je plný výzev a já se na každý další zdolaný kopec opravdu těším. A je jedno, jestli je to dolů, nebo nahoru,“ vysvětluje Pančochová. Podobné zkušenosti s velkými kopci má i další snowboardová hvězda Eva Samková. „Jsem zvyklá kopce sjíždět, a ne je vybíhat. V létě trénuji na suchu a běhání jako takovému se nevyhnu, tak proč nezkusit podobnou bláznivost jako čtyřstovku,“ těší se Eva.

Zajímavý víkend si může užít i doprovod běžců včetně dětí. Přímo ve městě se nacházejí dvě lanová centra vhodná pro dospělé i děti. Kdo stojí o ještě více adrenalinu než se procházet po lanech v korunách stromů, může navštívit proslulou bobovou dráhu. Přímo v centru Harrachova je vnitřní nebo venkovní bazén nebo možnost zahrát si minigolf. Další informace o závodu včetně programu najdete na oficiálních stránkách.