Přejít k hlavnímu obsahu

Milujete cyklistiku? Tady máte 3 skvělé tipy, kam se vydat!

Počasí, zdá se, hraje jarní noty. A přestože nás to pravé, astronomické čeká ještě trochu později, už můžete pomalu vytahovat kola z garáží a začít plánovat první trasy po největších krásách Čech. Třeba i cyklovlakem. Zjistili jsme, odkud kam vás dovezou a připravili tipy, kde se zabaví malí i velcí.

Cyklistickou sezonu (od 24. března do konce října) odstartují vlaky Cyklohráček, Český Ráj a Cyklo Brdy. Pojedou vždy v sobotu, neděli i ve státní svátky. Další vybrané osobní vlaky na trati Praha – Vrané nad Vltavou – Dobříš jsou o víkendech i svátcích doplněny o další vozy. Sázavští vodáci ocení také sezonní vlak z Petrova u Prahy do Týnce nad Sázavou a Čerčan, který pojede denně od 2. června do začátku září.

Kdo si hraje, nezlobí

Zvlášť, pokud se chystáte na "výletování" s dětmi, oceníte vlak Cyklohráček, který je vybaven tak, aby děti po celou dobu cesty mohly hrát vše od Vrchcábů, řes karty až například po člověče, nezlob se a cesta lépe utíkala. Letos se svezete na trase Praha – Hostivice – Středokluky – Podlešín do Slaného, poslední sobotu v měsíci (od dubna do října) až do Zlonic, kde můžete navštívit Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagonů - ideální pro rodinný výlet - co říkáte?

Vlak vyjíždí z hlavního nádraží v Praze dvakrát denně. Po loňské úspěšné premiéře propojí Prahu a Turnov i letos turistický vlak Český ráj. Letošní novinkou je pak turistický spoj Cyklo Brdy z Prahy přes Příbram do Březnice a zpět. 

Už jste zkusili břeh Ohře na kole?

Karlovarský kraj je pověstný malebnými cyklostezkami. Co takhle se tam vydat? Vlak Cyklo Ohře vyjede letos již druhým rokem a sveze vás každou sobotu a neděli od 17. června do 30. září 2018. Z Chebu do Karlových Varů odjíždí pravidelně ráno a zastavuje ve vybraných stanicích a zastávkách podél cyklostezky č. 6. 

Pro dospělé do světa vín

Znáte snad lepší místo, kde se rodí skvělé víno, než je Jižní Morava? České dráhy letos připravily dva spěšné vlaky, jež nabízejí ideální možnost výletu po cyklostezkách Mikulovska i Znojemska. Pojedou pravidelně v sobotu, neděli i vybraných státních svátcích od 14. dubna do 30. října 2018. 

Na Prvního máje k pramenu Odry

Již tradičně se 1. května ve vojenském újezdu Libavá uskuteční cykloturistická akce Bílý kámen. Návštěvníci mohou prozkoumat na kole nebo koloběžce jindy nepřístupnou krajinu armádního cvičiště nebo pramen řeky Odry. Do Moravského Berouna se dopravíte vlakem z hlavního nádraží v Olomouci, kde si navíc můžete zarezervovat kola v půjčovně ČD Bike (nejpozději 30. dubna), a to za snížené půjčovné 120 Kč za kolo včetně bezplatné přepravy vypůjčených kol ve vlaku. K dispozici jsou dámská a pánská kola i koloběžky.

Náš tip: Mezi Břeclaví a Znojmem probíhá letos rozsáhlá rekonstrukce. Cyklisté mohou v rámci náhradní autobusové dopravy ve vyloučených úsecích využít možnost přepravy kola buď přívěsným vozíkem, nebo nákladním autem. Pro objednávky větších skupin doporučujeme využít tento formulář. 

Více zde.