Přejít k hlavnímu obsahu

Topmodelka s duší anděla: Petra Němcová na Haiti postavila již 100. školu

V posledních letech se věnovala především charitě a pomoci druhým. Módu ale na hřebík úplně nepověsila.

Česká topmodelka v roce 2004 málem zahynula během ničivé tsunami v Thajsku. Postavila se na nohy a založila nadaci pro děti a chudé z celého světa. Už deset let pomáhá prostřednictvím své charitativní organizace Happy Hearts budovat školy a poskytovat jídlo v oblastech, které byly zasaženy přírodní katastrofou.

obrazek_4

Koncem roku 2014 nezisková nadace Happy Hearts na Haiti dokončila výstavbu již 100. školy. Na její vybudování byly využity finanční prostředky, které modelka Petra Němcová získala prostřednictvím dražby na Gala večeři pořádané v rámci Unique Fashion Week.

Obrazek_1

„Jsem nesmírně šťastná, že se mezi námi stále najdou lidé, kteří na pomoc druhým neváhají vynaložit nemalé finanční sumy. Ráda bych vyjádřila velký dík všem našim štědrým dárcům," uvádí Petra.

Unique Fashion Week, který v Praze každoročně organizují jeho zakladatelky Barbora Bergová a Karolína Bosáková, se uskuteční i letos, a to v týdnu od 21. do 27. září 2015. Nově se v jeho průběhu bude konat také projekt Prague Fashion Night.

Obrazek

„Pro letošní rok jsme se rozhodly Prague Fashion Night posunout dál a věnovat 10% z celkového výtěžku na vybavení školy na Haiti,"  říkají společně všechny tři organizátorky tohoto úspěšného projektu Petra Němcová, Karolína Bosáková a Barbora Bergová.