Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na zimní dovolenou: Jižní Tyrolsko

K dovolené patří nejen aktivní pohyb, ale také sladké nicnedělání. Jižní Tyrolsko, německy mluvící italský region, vám k tomu nabízí spoustu příležitostí.

Jihotyrolské svahy jsou vyhlášené svými sjezdovkami. O něco méně se u nás ví o skvělých podmínkách pro běžce na lyžích. Reschenpass, úbočí údolí Pustertal, Gsiesertal, Sarntal nebo Ridaun – tady všude najdete perfektně připravené běžecké trasy nabízející úchvatné rozhledy. A fanouškům biatlonu není třeba představovat oblast Antholzertal – Antholz (Anterselva), ta je tradiční zastávkou Světového poháru.

Oblíbeným odpočinkem je opalování na sněhu. Jižním Tyrolsko nabízí alpské podnebí se třemi stovkami slunečných dní ročně. Pokud se ubytujete na jedné z 1600 farem sdružení Roter Hahn (Červený kohout) bude o vás královsky postaráno. Farmy jsou podle kvality označeny jedním až čtyřmi kvítky a mnohé jsou poblíž běžeckých tratí – stačí jen namazat a běžky připnout doslova na zápraží.

Nádherné jsou výlety, po alpských úbočích se na ně můžete vypravit také na sněžnicích. Pod vedením zkušeného průvodce tady můžete zažít nefalšovanou romantiku alpské zimy. A fanoušci jezdectví si určitě nenechají ujít možnosti neobvyklých zimních projížděk na koních v náročném alpském terénu. Obojí si dohodnete přímo na farmě.

Male_foto_Jizni_TyrolskoOdpoledne a večery po náročných výletech můžete strávit lenošením u roztopených kamen s některou z místních specialit – například talířem horké kroupové polévky, místními vynikajícími vdolky (krapfen) nebo koblihami. Pokud je ale vaše představa o „après ski“ trochu jiná, můžete se vydat na sklenku dobrého vína (místní Gewürztraminer, Vernatsch nebo Lagrein má doslova světové parametry) nebo i něčeho ostřejšího do horské vinárny (Buschenschänke) nebo farmářské restaurace nabízející vyhlášené tyrolské speciality (Hofschänke).

Více informací najdete na www.roterhahn.it.

Foto: roterhahn.it (2)