Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na výstavu: Čokoláda všemi smysly

Říkává se, že čokoládu miluje devět z deseti lidí a ten desátý lže… Vypravte se na unikátní výstavu Čokoláda – historie a současnost s vůní a chutí.

Výstavu připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy (ve spolupráci s Krkonošským muzeem v Jilemnici a Choco-Story Praha). V Roztockém zámku ji můžete navštívit až do konce dubna příštího roku, ale jistě se shodneme, že nejvíc „zachutná“ v předvánočním čase. Prostřednictvím několika stovek exponátů poznáte historii, výrobu i způsob prodeje této vynikající a oblíbené pochoutky. Seznámíte se nejen se skvělými cukrářskými výrobky, ale i s dobovým nádobím spojeným s konzumací čokolády a s řadou dalších „čokoládových“ věcí. Oko potěší krásné historické formy na odlévání čokolády, žaludku polahodí prodej pralinek a špičkových čokolád v muzejní prodejně.

Nenechte si ujít ani zajímavé doprovodné akce:

* 28. 10. Den Středočeského kraje

Degustace čokolád, přednáška o čokoládě s promítáním, podávání pravé horké čokolády, dílna pro děti, hudební program muzikantů z Roztok, výklad archeologa muzea, derniéra výstavy Vzhůru k výšinám s komentovanou prohlídkou.

* 1. 12. Adventní neděle v muzeu

mala_fotkaDegustace špičkových čokolád, dílna pro děti – výroba čokoládových ozdob, ochutnávka tradiční černé omáčky v zámecké kuchyni, adventní trhy na nádvoří zámku, možnost koupě luxusních čokolád. Více informací na www.muzeum-roztoky.cz a www.chocoexclusive.cz.

Foto: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy (1)