Přejít k hlavnímu obsahu

Sex a sekt – spojení, které inspiruje

Alkohol dokáže snadno odbourat zábrany a mnohdy výrazně zvyšuje chuť na sex. To potvrzují i slova sexuologa Jaroslava Zvěřiny. Díky pár sklenkám alkoholu se už prolomily nejedny ledy...

Jen málo druhů alkoholu ale dokáže zároveň podnítit vášně a navíc inspirovat k hrátkám, o nichž konzumenti většinou jen tajně sní. Šumivé víno tento dar má. „Sekt je všeobecně vnímán jako prostředek, který uvolňuje. Hezký večer obohatí také lehké předkrmy. Tato kombinace navodí příjemný pocit a může tak pročistit napětí, jež občas v dlouhodobém vztahu vzniká," říká o nápoji sommelier společnosti Bohemia Sekt Tomáš Brůha.

Stejný názor sdílí i sexuologové, podle nichž nesmíme na romantiku zapomínat ani po několika letech. „Partneři by se spolu měli milovat alespoň jednou týdně. Je důležité se vzájemně dotýkat a udržovat blízkost. Když ze vztahu odejde sex, bývá těžké intimitu obnovit," podotýká Jaroslav Zvěřina. Proto mohou být pro některé páry podstatná afrodiziaka v podobě jídla či pití. Šumivé víno je tedy ideální, jelikož je díky bublinkám vnímáno jako nápoj vzrušivý nebo pak elegance skleniček, ze kterých se za romantických i vášnivých večerů konzumuje, přímo nahrává k odvážným hrátkám.

great-gatsby-fashion-2

Klasická erotická literatura také popisuje případy, kdy už sama konzumace sektu přiváděla dívky k orgazmu. Jak? Žena uspokojovala sama sebe a v okamžiku těsně před vyvrcholením se napila ze sklenky správně vychlazeného šumivého vína. Orgazmu tedy nedosáhla, počkala na to, až vzrušení částečně odezní, a celou proceduru znovu zopakovala. Výsledek? Pokud byla s tréninkem opravdu důsledná, po nějakém čase ji konzumace bublinek dokázala vzrušit natolik, že k vrcholu stačilo jen několik doteků na těch správných místech. 

the-great-gatsby-3

I bez propracovaných metod je ale sekt v dnešní době nápoj, který výrazně stimuluje erotické představy.

Náš tip:

Láska prochází žaludkem

Aby večer dospěl k výsledku, který si ve svých představách člověk maluje, může tomu vedle pár sklenek sektu pomoci také předkrm. A není potřeba vymýšlet žádné složité recepty. Stačí čerstvé ústřice pokapané citronovým dresinkem a je hotovo! Doporučujeme podávat je se suššími sekty, například Bohemia Sektem Prestige brut. S kvalitní čokoládou nebo čokoládovým dezertem se naopak krásně snoubí sladký Chateau Belveder doux.