Přejít k hlavnímu obsahu

Pozvánka: Postavte si vzducholoď!

Muzeum Karla Zemana v Praze nabízí v předvánočním čase bohatý originální program pro děti i dospělé i zajímavý tip na dárek pro ctitele filmů tohoto mistra triků.

Stálá expozice představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii. Podstatná část je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Nyní také rozšířením expozice o originály kostýmů ze Zemanových filmů. Výstava přináší výběr obleků, šatů i negližé, ve kterých své nezapomenutelné filmové role v Zemanových filmech ztvárnili Miloš Kopecký, Jana Brejchová, Magda Vášáryová a další hvězdy českého a slovenského filmu.

* Vánoční výstava

Pouze od 20. 12. 2013 do 5. 1. 2014 máte jedinečnou příležitost nahlédnout do ateliéru tvůrců a animátorů právě natáčeného celovečerního loutkového filmu Malá z rybárny. Ambiciózní projekt výtvarníka a režiséra Jana Baleje je moderní adaptací pohádkového příběhu o velké lásce Malé mořské víly od jednoho z největších vypravěčů H. Ch. Andersena. Neodejdete bez dárku, který vás bude provázet až do premiéry filmu.

* Adventní a vánoční kreativní dílny

Můžete se pustit do stavby vzducholodě inspirované filmem Ukradená vzducholoď, vyrobit si vánoční ozdobu ve tvaru ponorky, zkusit si proužkování kostýmů jako ve Vynálezu zkázy, dělat loutky z Vánočního příběhu či dokreslovačky z Cesty do pravěku nebo si vytvořit originální vánoční či novoroční fotopřání.

* Animační workshopy

Máte šanci natočit si vlastní film pomocí stejných postupů, jaké používal Karel Zeman! Nutná je předchozí rezervace!

* Plavba lodí po Čertovce

mala_fotkaDVDDenně vyplouvá vyhřívaná loď inspirovaná Zemanovými filmy přímo z přístaviště navazujícího na muzeum. Proveze vás Čertovkou – pražskými Benátkami – i po Vltavě v okolí Karlova mostu. Poznáte tak tuto nejatraktivnější část pražské památkové rezervace ze zcela nového pohledu a podíváte se i na další místa spojená s českým animovaným filmem.

Tip na vánoční dárek: Během prosince lze koupit dárkové vstupenky, zážitkové balíčky a nově vydaná DVD s filmy Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň.

Více na www.muzeumkarlazemana.cz

Foto: Muzeum Karla Zemana (2)