Přejít k hlavnímu obsahu

„Nejžhavější tenorista současnosti“ Jonas Kaufmann tváří krumlovského festivalu

Od 18. července do 16. srpna zažije Český Krumlov nápor špiček hudebního oboru. Už potřiadvacáté se zde koná Mezinárodní hudební festival, jehož program netvoří jen „klasika“, nýbrž jde napříč žánry a nabízí i umělce a projekty z oblasti jazzu nebo muzikálu.

Programu vévodí zahajovací koncert, na němž vystoupí superstar světa opery, „nejžhavější tenorista současnosti“ Jonas Kaufmann, který přitahuje pozornost díky své dokonalé hlasové technice, neobvyklému temnějšímu zabarvení hlasu, výraznému hereckému talentu, atraktivnímu zjevu i charismatické osobnosti.

Několika koncerty se festival přihlásí k projektu Rok české hudby, např. po mnoha letech na festivalu zazní erbovní dílo české hudby Má vlast Bedřicha Smetany v provedení Severočeské filharmonie Teplice a Tomáše Braunera. Dále pak dvořákovským projektem, kterým bude koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu spolu s jedinečným dirigentem Ionem Marinem a houslovým virtuosem Ivanem Ženatým. Z komorních koncertů kompletní provedení komorních skladeb Antonína Dvořáka pro violoncello a klavír v podání Jiřího Bárty a Terezie Fialové, výběr z Lamentací proroka Jeremiáše Jana Dismase Zelenky v interpretaci Collegiea 1704, který bude zasazen do jedinečného prostředí Barokního divadla, koncerty Pavel Haas Quartet a Škampova kvarteta nebo recitál Jany Bouškové a flétnistky Jae A Yoo.

Crossoverovým projektem budou koncerty The Classical Music Maniacs a etno-džezového tria PaCoRa se skvělou Lindou Ballovou. Český večer jistě potěší typickou gastronomií a hudebním programem, který zahrnuje jak vystoupení cimbálovky a dechovky tak Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a B-Side Band Josefa Buchty s fenomenálním Vojtěchem Dykem.Letos se s muzikálovým projektem zůstává „doma“ koncertem Pocta českým muzikálům v podání českých muzikálových špiček. Závěrečný koncert bude patřit pěveckým hvězdám Velkého divadla v Moskvě.