Kolín nad Rýnem: Sedmero vánočních trhů

1. Největší kolínský trh najdete přímo u dominanty města, u gotické katedrály sv. Petra a Marie. Kromě jídla, pití a možnosti podívat se na práci tradičních řemeslníků vás čeká zábava při více než stovce vánočních představení.

2. V srdci Starého Města mezi náměstím Alter Markt a náměstím Heumarkt leží Heimat der Heinzel (Domov skřítků). Tady na vás dýchne opravdu starobylý duch Vánoc (historie místních trhů začala již v roce 1820).

3. Okouzlující úsměvy andělů a tisíce zářících hvězd čekají na Andělském trhu, umístěném v přilehlém okolí nejoblíbenější kolínské nákupní zóny v centru města Neumarkt.

4. Jen deset minut chůze od Neumarktu se nachází další z trhů – Vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí (Rudolfplatz), který je inspirován tvorbou bratří Grimmů.

5. Nenechte si ujít Kolínský přístavní vánoční trh u Muzea čokolády, kde srdeční „námořníci“ nabízejí rybí i jiné speciality z celého světa společně s kvalitními vánočními předměty a produkty spojenými se životem na moři a v přístavu.

6. „Dopřejte si krásný čas“ – to je letošní motto vánočního trhu ve Stadtgartenu, v bohémské belgické čtvrti. Od ostatních se liší – je moderní, dynamický, elegantní.

7. Již podruhé se letos koná Christmas Avenue, trh pořádaný místní komunitou gayů a lesbiček, umístěný mezi budovou kolínsko-bonnské spořitelny a západní branou na Rudolfplatz. Slibuje třpytivou vánoční atmosféru, prodej zboží vysoké kvality a kulinářských specialit.

Více informací na www.cologne-tourism.com

Naše tipy:

* Na kolínském náměstí Heumarkt bude od 25. 11. 2013 do 5. 1. 2014 v provozu obrovské kluziště o rozloze 2000 m². Bruslení s výhledem na kolínské Staré Město nadchne bruslaře všech věkových kategorií.

mala_fotkaTRHY* Od roku 1958 existuje partnerství mezi městy Kolín nad Rýnem a Lille ve Francii. Díky němu mohou návštěvníci Kolína letos poprvé poznat i to, jak se slaví Vánoce v severní Francii. Toto téma bude patrné na všech kolínských vánočních trzích včetně procházkové trasy s jesličkami „Následuj hvězdu“ – na 110 místech v Kolíně budou rozmístěny jesličky z celého světa. Zájemci si je mohou prohlédnout individuálně nebo v rámci organizovaných prohlídek s průvodcem.

* Do Kolína nad Rýnem vás bezpečně a levně dopraví Germanwings – přední německá nízkonákladová letecká společnost pro Evropu. Více informací a rezervace letenek na www.germanwings.de

Foto: cologne-tourism.com (2)

@svetzeny