Přejít k hlavnímu obsahu

Adventní trh s hračkami: Vybírejte krásné dárky!

První ročník adventního trhu „Česká hračka a řemeslo na pražské Novoměstské radnici“ nabízí spoustu inspirací pro vánoční dárky a lákavý program pro děti i dospělé.

O víkendu 14. a 15. prosince zaplní historické prostory Novoměstské radnice v Praze více než třicet českých výrobců hraček i provozovatelů tradičních řemesel – od malých dílen až po zavedené firmy, které znají celé generace.

„Bude to pestrá přehlídka toho nejlepšího, od dřevěných a textilních hraček, stavebnic, plechových modelů, papírových vystřihovánek až po společenské hry, puzzle nebo hlavolamy. V dnešní době rodiče kladou důraz na kvalitu a bezpečnost hraček. Stále častěji se ptají na zemi původu, přičemž se vrací zájem hlavně o hračky z České republiky. Hračka musí navíc splňovat nejen zábavní roli, ale také děti něco naučit a rozvíjet jejich kreativitu i zručnost. My návštěvníkům ukážeme, že právě české hračky tyto aspekty splňují,“ vysvětluje Petr Heinzl z firmy Česká hračka, který akci pořádá ve spolupráci s Novoměstskou radnicí.

Na trhu se objeví též provozovatelé tradičních českých řemesel, kteří představí výrobky ze skla, keramiky, kovu či bižuterie. Těšit se můžete také na několik dětských heren a tvořivých dílen. „Chceme, aby návštěvníci měli možnost nejenom si hračky prohlédnout, ale také si je vyzkoušet. Proto si budou moci s dětmi postavit kouzelný zámek, zahrát deskové hry anebo vyřešit hlavolam,“ vysvětluje ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta. Doprovodný program zajistí soubor Musica Malinconica, kapela Fénix, dětský pěvecký sbor Rolnička, kouzelník Paul či žongléři z populárního sdružení Múzy dětem. V provizorním ateliéru Boba Hochmana se bude malovat na obličej a po setmění předvedou na nádvoří své ohnivé představení Amanitas fire theatre. Milovníci loutek si přijdou na své při představení souboru Loutky bez hranic. Více informací a časový harmonogram najdete na www.nrpraha.cz a www.ceska-hracka.cz.

Foto: ceska-hracka.cz (1)