Přejít k hlavnímu obsahu

Prokleté oči s rysem sanpaku předurčují nositelům tragický osud: Měla je například princezna Diana. Máte je také?

Nositele očí s rysem sanpaku prý čeká tragický osud. Ostatně takové oči měl i Elvis Presley, který zemřel předčasně na srdeční selhání, Carol Lombard, která tragicky zahynula při letecké havárii, nebo princezna Diana, jejíž život vyhasnul velmi předčasně při autonehodě. Jak vlastně takové oči s rysem sanpaku vypadají?

Info ikona
sanpaku

Oči se třemi bělmy

Sanpaku je japonský výraz, který v doslovném překladu znamená „tři bělma“. Oči sanpaku se totiž vyznačují právě tím, že bělma nevidíte jen po stranách duhovky, ale i nad či pod ní. Podle jedné japonské pověry jsou právě takové oči předzvěstí tragického osudu, který má postihnout jejich nositele. Tato pověra se ve zdejších končinách objevila během 60. let minulého století díky japonskému autoru a zakladateli makrobiotické stravy, kterým je George Ohsawa. Právě ten začal pomocí očí sanpaku předpovídat smrt slaných amerických postav. Jeho předpověď se bohužel vyplnila například u krásné Marilyn Monroe nebo u Johna F. Kennedyho.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Nejhorší březen 2023 čeká dvě znamení zvěrokruhu. Panny, mějte se na pozoru

Březen je tady! Mnozí se již těší na oficiální začátek jara 20. března 2023, ale i když se někteří možná těší a dostanou svou první jarní horečku, některá znamení zvěrokruhu budou ve třetím měsíci roku čelit nepříjemným výzvám. Horoskop prozrazuje, pro která znamení zvěrokruhu se blíží náročný březen 2023.
svetzeny.cz

Ohsawa ohledně problematiky očí sanpaku vydal knihu s názvem: Všichni jste sanpaku. „Po tisíce let si lidé z Dálného východu hleděli do očí hledajíce známky tohoto obávaného stavu. Jakákoliv známka sanpaku znamenala, že celý systém člověka, fyzický, fyziologický a duchovní byl v nerovnováze. Dopustil se hříchů proti vesmíru, a proto byl nemocný, nešťastný, šílený nebo jak by to pojmenoval Západ, náchylný k nehodám. Sanpaku je varováním, znamením přírody, že život člověka je ohrožen časným a tragickým koncem,“ stojí v knize.

Mohlo by se vám líbit

Život a kariéra světové hvězdy vyhasly kvůli závislosti na drogách: Přečtěte si životní příběh Whitney Houston

V kinech momentálně běží film Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody. Tento snímek je oslavou nezapomenutelné Whitney Houston, jejíž hlas byl unikátní. Sama svůj talent vnímala jako dar od Boha. Pojďme se při této příležitosti připomenout životní příběh této úchvatné zpěvačky, který, bohužel, skončil tragicky.
svetzeny.cz

Sanpaku může být jin nebo jang

Ohsawa rozdělil oči sanpaku na dva typy. Pokud máte bělmo viditelné pod duhovkou, jedná se o typ jin. Nositelům těchto očí hrozí vyšší riziko závislostí a nebezpečných situací. Pokud máte bělmo viditelné nad duhovkou, jedná se o typ jang. Lidé s tímto typem očí prý mají sklon k násilí, bývají sociopati či psychopati. Ohsawa však tvrdí, že lze tragickému osudu uniknout dodržováním makrobiotické diety s důrazem na hnědou rýži a sójové boby. Ohsawa také tvrdí, že jsou oči sanpaku známkou emocionální nebo fyzické nerovnováhy, která může vést k depresím nebo agresivnímu chování. Pro některé lidi je viditelné bělmo pod duhovkou vadou na kráse, proto si nechávají oči upravit pomocí plastické operace nebo nápravou hormonální nerovnováhy.

Mohlo by se vám líbit

Psí horoskop: Poznejte osobnost svého mazlíčka podle znamení zvěrokruhu

Každá rasa má své typické vlastnosti. Vedle toho ale mají psi i další povahové rysy, které jim určuje jejich znamení zvěrokruhu. Je to podobné jako u lidí. Nahlédněte s námi do psího horoskopu, možná vám to pomůže svému mazlíčkovi lépe porozumět i beze slov.
svetzeny.cz
Info ikona
elvis

Přinesly jim oči sanpaku smrt?

Oči sanpaku mělo hodně slavných nositelů, kteří skutečně dopadli tragicky. Jedním z nich byl například zpěvák Michael Jackson, který zemřel ve věku 50 let na srdeční selhání, jelikož mu byly předepsány špatné léky. Princezně Dianě bylo pouhých 36 let, když její život vyhasnul při tragické dopravní nehodě. Americká zpěvačka a herečka Brittany Murphy zemřela velmi mladá ve věku 32 let za dosud nezcela vyjasněných příčin. Slavná americká filmová herečka, modelka, zpěvačka a producentka Marilyn Monroe zemřela ve věku 36 let, kdy měla údajně spáchat sebevraždu. Oči sanpaku měl i bývalý prezident Spojených států amerických Abraham Lincoln, který byl ve věku 56 let zavražděn. Stejně tragický osud postihl o mnoho let později i dalšího amerického prezidenta, kterým byl John Fitzgerald Kennedy, který se stal obětí atentátu, když mu bylo pouhých 46 let.

Zdroj článku