Přejít k hlavnímu obsahu

Moderní upírka Jasmine Alicia Carter pije svou menstruační krev: Je přesvědčená, že má zkrášlující účinky

Menstruační krev jako součást umění nebo zkrášlující procedury? Dle moderní upírky Jasmine má menstruační krev mnoho blahodárných účinků, odborníci však její tvrzení rozporují a varují před jejím pitím.

Menstruační krev jako součást moderního umění

Španělská umělkyně Jasmine Alicia Carter pracuje se skutečně zajímavou barvou, obrazy tvoří svou vlastní menstruační krví. Vytváří opravdu pozoruhodná umělecká díla – mandaly, obrazy vulvy i různé mozaiky inspirované východními náboženstvími. Pomocí svého umění se Jasmine prý snaží spojit se svým tělem. Právě proto často maluje různé jeho části. Jasmine chce ukázat, že není třeba menstruaci „démonizovat“, svou tvorbou ji chce představit společnosti jako něco krásného a obohacujícího. Je přesvědčena, že menstruace je stále stigmatizována a ženy jsou dle ní „učeny, že by se za menstruaci měly stydět“. Jasmine se snaží o to, aby se ženy nebály o menstruaci mluvit, a co víc, oslavovaly ji jako proces důležitý pro vznik života.

Mohlo by se vám líbit

Čarodějnice zalité krví

Nevěřím na předtuchy, ale fakt je, že ten rok se mi na tradiční pálení čarodějnic moc nechtělo.
svetzeny.cz
Jsme tady díky našim vagínám a naší krvi. Ženy si za to nepřipisují dostatečnou zásluhu.

Obrazy touto technikou tvoří již od roku 2014. Na Instagramu za tu dobu „nasbírala“ již 30 tisíc sledujících. Ráda si také nechává říkat „menstruační umělkyně“.

Věří, že menstruační krev je elixírem zdraví a krásy

Jasmine Alicia Carter je mnohými nazývána „moderní upírkou, jelikož kromě malování menstruační krví, ji i pije. Věří, že je to blahodárný elixír, který ji činí zdravou a krásnou. Svá tvrzení však nedokládá žádnými vědeckými studiemi. Odborníci by s ní totiž zcela jistě nesouhlasili, neexistuje důkaz, že by menstruační krev byla všelékem, jak novodobá upírka Jasmine tvrdí. Umělkyně svou krev nejraději popíjí přímo z menstruačního kalíšku, který používá. Ve vložky a tampony totiž nemá důvěru s ohledem na jejich složení, ale opět není schopná doložit, odkud tyto pochybnosti konkrétně pramení. Množství střídá, někdy si jen trochu lokne, ale když cítí, že její tělo prahne po živinách, neváhá vypít i celý obsah kalíšku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Vaše menstruační krev nebude tak dobrá, pokud budete jíst například nezdravé jídlo každý den, protože vaše živiny budou chudé.
Mohlo by se vám líbit

Bílé čarodějky: Andělé kráčející po zemi, kteří dokážou předvídat budoucnost i léčit. Možná máte i vy tyto nadpřirozené schopnosti, jen o tom nevíte!

Bílým čarodějkám se také někdy přezdívá andělé kráčející po zemi. Je to z toho důvodu, že magii využívají s dobrým úmyslem pomoci druhým. Víte, kdo je to bílá čarodějka a jak poznáte, že tyto schopnosti máte také?
svetzeny.cz

Je toho názoru, že menstruační krev je plná vitamínů, což je v přímém rozporu se současnými poznatky seriózních vědeckých studií, které naopak varují před pitím menstruační krve s tím, že je to živná půda pro bakterie. Kromě pití krve si ji „menstruační umělkyně“ maže i na obličej namísto pleťové masky. Údajně si měla zamilovat „osvěžující a chladivý pocit“, který tato přírodní „maska“ zanechává na pokožce. Jasmine tvrdí, že nikdy nebyla její pleť krásnější, otázkou je, zda tomut ak je i doopravdy.

Odborníci její tvrzení rozporují

Od praktikování toho, co Jasmine na sociálních sítích svým fanouškům doporučuje, odrazují odborníci. Mají proto hned dva pádné důvody. Tím prvním je, že sterilní menstruační krev získáte jen těžko, a to poslední co chcete, je přenést si infekci z pochvy na svou tvář. Druhým problémem je absence vědeckých důkazů, dle texaské dermatoložky Jennifer Vickers může mít čistě teoreticky menstruační krev mnoho prospěšných vlastností, ale neexistují vědecké důkazy, které by něco takového potvrzovaly.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku