Přejít k hlavnímu obsahu

Vlčí úplněk v Raku: Dožene nás k pláči. Nejvíce ovlivní Berany, Lvy a Střelce

Info ikona
Vlčí úplněk

Již brzy nastane první úplněk v tomto roce. Lednovému úplňku se také někdy přezdívá vlčí. Kde má toto pojmenování původ? V článku se také dozvíte, proč bude tento úplněk hluboce emocionální a jakým způsobem ovlivní ohnivá znamení zvěrokruhu.

Vlčí úplněk se odehraje ve znamení Raka

Vlčí úplněk nastane již brzy – v úterý 18. ledna v čase 00:48. Přezdívku „vlčí“ si první úplněk v roce získal podle vytí vlků. V lednu totiž bylo nejpravděpodobnější, že lidé uslyší výt vlky na měsíc. Tehdy se věřilo, že vlci vyjí najednou častěji a hlasitěji kvůli pocitu hladu, dnes již však víme, že to je jen jeden z důvodů. Vytí jako vokální projev vlci používají k definování území, lokalizování členů smečky, posílení sociálních vazeb ve smečce i ke koordinaci lovu. Někdy se také lednovému úplňku přezdívá chladný, mrazivý, krutý, těžký či velký.

Info ikona
Vlk

Úplněk se odehraje ve znamení sentimentálního Raka. Bude se jednat o hluboce emotivní úplněk, který by leckoho z nás mohl dohnat k slzám. Což není nutné vnímat negativně, protože pláč nás zbavuje negativních emocí, kterým je třeba dát volný průchod, abychom se jich zbavili. Bude to čas vhodný na rozjímání a rekapitulaci věcí minulých. Zhodnoťte, co se vám v minulém roce povedlo a na čem chcete ještě zapracovat. Znamení Raka také souvisí s intuicí a magií. Poslouchejte své vnitřní já v době úplňku.

Info ikona
Rak

Jeho vliv ještě zesílí vlivem postavení Pluta. Ve dnech kolem 18. ledna dostanete jedinečnou šanci zazářit, tak ji nepromeškejte. Důležité je také zmínit planetu Merkur, jejíž postavení je ode dneška retrográdní. To s sebou vždy nese určité komplikace, zmatky a chaos. Je dost možné, že v této době můžete být vystaveni matoucím informacím a mohou vyvstat nejasnosti. Není to dobrá doba pro nové začátky. Raději se snažte být v klidu a soustředit se na to, co již bylo započato.

Nejvíce ovlivní Berany, Lvy a Střelce

Letošní první lednový úplněk ovlivní zejména ohnivá znamení zvěrokruhu. S výjimkou vodního Raka, v jehož znamení zvěrokruhu se úplněk odehrává.

Raci se mohou na období kolem úplňku těšit. Konečně si dopřejí kvalitní oddech a péči, kterou si jejich psychika po náročném roce 2021 zaslouží. Dle astroložky Imani Quinn pro Raky nastane ideální čas na plánování. Měli by se sami sebe ptát, kam směřují a čeho chtějí dosáhnout.

Prvním z ohnivých znamení zvěrokruhu je Beran. Ten je známý tím, že mu to „pálí“, je bystrý a pohotový. O tomto úplňku však budou Berani úplně mimo. Nesnažte se od nich získat jasné pokyny nebo informace, to je předem prohraný boj. Berany ovládne nostalgická nálada a myšlenkami uvíznou v minulosti.

Dalším z ohnivých znamení je Lev, lunace přímo ovlivní jeho podvědomí. Lvi nemají za normálních okolností tendenci upadat do nostalgie, o tomto úplňku tomu však bude jinak. Ohlédnou se řadu let zpátky, aby zjistili, co formovalo jejich současné ambice a myšlení. Ačkoliv je s nimi jindy zábava, za tohoto úplňku se projeví jako nezvykle vážní.

Trojici ohnivých znamení uzavírá Střelec. Ten se poslední dobou držel nezvykle zpátky. Úplněk ho však vysvobodí a Střelec opět začne plánovat nová dobrodružství. V době úplňku Střelec načerpá síly a bude opět připraven vydat se na cestu.

Zdroje: Almanac, Stylecaster, Bustle