Přejít k hlavnímu obsahu

Červencový úplněk: Co vás čeká? Jelení úplněk v Kozorohu přinese pochyby

Jelení či Bouřkový úplněk, který nastane 3. července tohoto roku, přinese sílu své lunace pociťovanou tři dny před vrcholem a tři dny po něm. Tato lunace se téměř přesně nachází v polovině roku, což vám poskytuje jedinečnou příležitost zhodnotit své dosavadní úspěchy za prvních šest měsíců roku, projevit vděčnost a naplánovat si, jak naložíte se zbylými šesti měsíci. Přivítejte tuto příležitost s otevřenýma očima a sněte ve velkém!

Velký horoskop na červenec 2023 pro všechna znamení: Rakům ujedou nervy, některá znamení si musí hlídat zdraví

Prožijete měsíc červenec v klidu, radosti a pohodě, nebo vás čekají nějaké nástrahy a stres? Pokud jen trochu věříte na věci mezi nebem a zemí víte, že hvězdy nelžou a astrologie pomůže leccos odhalit předem. Nahlédněte s námi do našeho zábavného horoskopu a zjistěte, co můžete očekávat a čemu se raději vyhnout..
svetzeny.cz

Červencový Jelení měsíc získal své jméno kvůli dorůstajícím parohům jelenů

Názvy úplňků používané v Almanachu starého farmáře mají různé zdroje, včetně indiánských, koloniálních a evropských tradic. Tyto názvy se tradičně vztahují na celý lunární měsíc, ve kterém se úplněk vyskytuje, nikoliv pouze na samotný úplněk. Tyto názvy odrážejí starodávné pověry, tradice a pozorování, které spojovaly různé fáze měsíce s určitými jevy a událostmi v přírodě.

Almanach starého farmáře si zachovává tyto tradiční názvy a slouží jako zdroj informací a rady, které jsou často spojeny s daným lunárním měsícem a jeho vlivem na přírodu a zemědělství. Podle Almanachu starého farmáře získal Jelení měsíc své jméno podle samců jelenů, jelikož červenec je přibližně doba, kdy jejich parohy dosahují plného růstu. Jelení parohy se během tohoto období vyvíjejí a dosahují svého maximálního rozsahu. Občas se červencovému úplňku přezdívá i Bouřkový úplněk, jelikož nastává v ročním období, kdy začínají letní bouřky.

Jelení červencový úplněk se nachází v Kozorohu a je prvním superměsícem roku

Jelení úplněk je prvním ze čtyř superměsíců v řadě, přičemž další dva se uskuteční v srpnu a čtvrtý na konci září. Úplňky jsou považovány za nejintenzivnější fáze lunárního cyklu. Během těchto období se můžete cítit emotivně, vášnivě i podrážděně. Úplňky vždy přinášejí zlomové okamžiky; vrchol, průlom, zhroucení nebo konec. Naučte se využívat tato období pro péči o sebe, kterou tolik potřebujete. Měsíc se nachází přibližně v jedné třetině znamení Kozoroha a směřuje k Vodnáři.

Kozoroh je desátým znamením zvěrokruhu a má opačnou polaritu než Rak. Jako kardinální zemské znamení vám Kozoroh pomáhá jít správným směrem k vašim cílům. Osa Rak-Kozoroh vám pomáhá porozumět dědictví, které během života budujete, a také způsobu, jakým stavíte na minulosti. Zatímco Rak dohlíží nad vaším domácím životem, dědictvím, předky, minulostí a domovem, Kozoroh zase kontroluje vaše profesní úspěchy, kariéru a uznání ostatních.

Kdykoliv je Měsíc v Kozorohu, můžete pociťovat větší pracovitost a odhodlání, ale také se mohou objevit pochyby o sobě samých. Může se vám zdát, že si lásku, odpočinek, pohodlí i potěšení musíte nějak zasloužit. Avšak se Sluncem v Raku vám hvězdy připomenou, že harmonie, štědrost a péče jsou vaším právem, které náleží všem.

Červencový tarotoskop pro každé znamení zvěrokruhu: Berany čeká radikální změna, Panny se budou cítit osaměle

Co vám předpovídají karty pro měsíc červenec? Tarotoskop pro každé znamení zvěrokruhu vám napoví, co vás čeká následující měsíc. Berany například čekají zásadní změny, Panny zase budou mít melancholickou náladu.
svetzeny.cz

Jak ovlivní konstelace planet červencový úplněk

Tento úplněk je jeden z nejvíce energických období letošního roku díky určitým planetárním konstelacím. Prvním důležitým faktorem je, že Měsíc v úplňku bude proti Merkuru, planetě mysli. Merkur si žádá, abyste vyvážili vaši myšlenkovou a emocionální stránku, jelikož se můžete zmítat mezi hlubokými pocity a pragmatismem.

Štěstí bude na vaší straně, jelikož se Jelení úplněk setká s Jupiterem, planetou radosti a růstu. To přinese uvolněnou a pozitivní energii. Saturn, planeta stability, přispěje úplňku svým příznivým vlivem, což vám pomůže k disciplinovanosti a soustředění. Venuše, planeta lásky, se spojí s Marsem, planetou vášně, což přinese šťastné vztahy a radostné prožitky. Tito dva planetární milenci narazí na Uran, což vzbudí touhu po dobrodružství.

Mějte na paměti, že úplňky jsou časem zjevení, kdy to, co bylo dříve neznámé nebo nedostupné, se stává náhle jasnějším.

Zdroj článku