Přejít k hlavnímu obsahu

Tipy na květnové a červnové akce pro všechny milovníky vína

Tipy na květnové a červnové akce pro všechny milovníky vína

Neseďte doma, tam na vás zážitky nečekají. Víme, kam stojí za to, následující měsíc vyrazit. Zvlášť pokud milujete víno…

Otevřené modré sklepy

19. 5. večer začne dvoudenní jihomoravská vinná akce, která návštěvníkům nabídne ochutnávku českých a moravských vín nebo lahodných domácích paštik. Festival se uskuteční nedaleko královského města Znojma v malé obci Nový Šaldorf, která skýtá pro návštěvníky jedno honosné tajemství – podzemní labyrint, tvořený približně dvěma stovkami samonosných vinných sklepů, kudy vás provedou místní vinaři. Více najdete zde.

Vinařský festival

20. 5. se můžete těšit na bohatý program plný vína a dalších doprovodných akcí. V pardubickém Paláci Pardubice bude celý den hrát cimbálová hudba, která vás příjemně naladí na degustaci různých tuzemských vín. Dnem vás bude provázet herec Lukáš Langmajer, kterého mimo jiné můžete znát například z filmu Bobule. Pro opravdové gurmány bude na místě připraven VIP balíček, zahrnující třináct ochutnávek vína, degustaci sýrů, vstup do relaxační zóny a další služby. Více najdete zde.

Festival autentických vín

2.–3. 6. se koná již čtvrtý ročník oblíbeného pražského festivalu, který se věnuje autentickým vínům. To jsou vína bez zbytečných konzervantů či siřičitanů a dalších chemických látek. Do Prahy letos přijede více než 60 „přírodních“ vinařů, především rodinných vinařství z bývalého habsburského mocnářství. Speciálním hostem budou vinaři z Portugalska a nebude chybět ani silné zastoupení regionu Champagne. Více najdete zde.

Den v růžovém

3. 6. odstartuje na mělnickém zámku celodenní degustace věnovaná výhradně růžovým vínům a sektům z Čech a Moravy. K ochutnání budou připravena všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás, Jarovín Rosé, či sekty přihlášené do letošního ročníku největšího vinařského projektu u nás, Král vín České republiky. Součástí degustace bude stánek s vybranými specialitami šéfkuchaře zámeckého restaurantu. Více najdete zde.

Sektival

2.–18. 6. se odehraje druhý ročník festivalu šumivých vín v restauracích v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Milovníci sektů budou moci letos objevovat pestrou nabídku jídel a šumivých vín. V nabídce budou třeba sekty vyráběné tzv. charmatovou metodou, kdy víno druhotně kvasí ve větších nerezových nádobách. Více najdete zde.