Přejít k hlavnímu obsahu

Sexy v plavkách může být každá

Sexy v plavkách může být každá

I když většina z nás zbožňuje léto, nákup letních šatiček, sandálků a nejrůznějších topů, plavky bývají pro většinu žen tak trochu nepříjemnou záležitostí, kterou si chtějí rychle odbít. Silná stehna, výrazný dekolt, nevytvarovaný zadeček… Každá máme jinou výmluvu. I když se vám zdá, že plavky všechny nedostatky odhalují, možná jste zapomněly, že skrývat také umí. Ještě plavky nemáte? Tak hurá na nákup a s úsměvem!

Ne nadarmo se říká, že krása ženy vychází z toho, jak krásná se sama žena cítí. Není proto divu, že pokud kupujete plavky s nechutí a se slovy „To zas budu vypadat jak velryba, radši se hned po koupání zahalím, tak to pak asi žádná hitparáda nebude. Tak nasaďte úsměv, optimismus a kupte si ty pravé plavky.

Zaoblené bříško

Drobné tukové polštářky na břiše má snad každá. Drobný faldík se vůbec nemusíte stydět ukázat, většině mužů se navíc líbí, takže si klidně kupte bikiny podle libosti. Pokud potřebujete bříško doopravdy schovat, dejte si pozor na jednodílné plavky, aby ho naopak neobtáhly a nezvýraznily. Pokud volíte jednodílné, dbejte na to, aby měly nějaké řasení, překřížení či byly místy odhalené. Zkrátka měly něco, co odpoutá pozornost.

Daleko lepší volbou jsou však tankiny, které postavu opticky předělí a bříško krásně schovají. Volte klidně barevný spodek a tmavý vršek, nebo motivy, které odpoutají pozornost a přitom nerozšiřují. Vyhněte se proužkům, vsaďte třeba na puntíky či květiny.

tankiny

Rozměrné pozadí

Když mohou hollywoodské celebrity ze svého pozadí udělat přednost, proč nemůžete i vy? Volte takový spodek od plavek, aby vám nepůlil půlky, ale dobře seděl. Skvěle vypadají nohavičkové, snížené plavky, nebo třeba úžasná, romantická plavková sukně, která vám ještě navíc ubere věk. 

Plavky se sukní, tzv. skirtiny jsou bohužel vcelku málo využívané – i když sluší prakticky každému. Pomohou například, i pokud máte silnější stehna a ukážou vaše nohy v jiném světle, jako tvarované a dlouhé skvosty.

plavkova_sukne

Krásný dekolt

Majitelky velkého poprsí se občas naprosto zbytečně za své křivky stydí. Je to vaše přednost, tak se je nebojte ukázat, zvolte pevné, vyztužené košíčky s kosticí, klidně v pestrých barvách, ať vás nikdo nepřehlédne. Pokud vás trápí široký hrudník a ramena máte jak ranařka, zvolte zapínání za krk, případně na jedno rameno.

Majitelky malého poprsí se také nemusí stydět a řídit se pravidlem, co je malé, to je hezké. Vyberte si vršek podle svých představ, a pokud chcete na objemu opticky přidat, skvělou volbou jsou vyztužené trojúhelníky či vršky s řasením, či zdobením.

A co design?

Pokud už se vám podařilo vybrat střih plavek, ve kterých se cítíte dobře, teď už jen stačí dodat šmrnc v podobě designu. Letošní sezóna je tak trochu experimentátorská, takže se nemusíte bát ani šílených, strakatých kombinací, pokud takové máte od svého dětství rády. Frčí také nejrůznější geometrické tvary, motivy, květiny i 3D prvky, jako jsou nejrůznější mašle, pentle, knoflíčky či šňůrky a pásky. Trendy jsou také netradiční materiály – i když zde je bohužel nutné podotknout, že například sametové či semišové plavky vypadají zajímavě, ale na koupání nejsou nic moc.

Pokud se vám podaří najít kousek, který vám sedí, tak vám gratulujeme – máte vyhráno. Protože sebevědomé ženy jsou krásné!