Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší místo na dovolenou? Malta!

Malta je ideální pro turisty, kteří rádi cestují a poznávají kulturu a historii a tamní gastronomii. Je to ideální destinace pro jednotlivce, skupiny, je možné tu uspořádat konferenci, nebo kongres, vhodná také pro incentivní a team buildingové aktivity.

Malta, báječná středomořská destinace, která je vzdálená od České republiky pouze 2,5 hodiny letu. Malta je ideální pro turisty, kteří rádi cestují a poznávají kulturu a historii a tamní gastronomii. Je to ideální destinace pro jednotlivce, skupiny, je možné tu uspořádat konferenci, nebo kongres, vhodná také pro incentivní a team buildingové aktivity. Historie ostrovů sahá až do 5000 let př.n.l. , kdy byly zde postaveny vůbec nejstarší stavby na světě – Megalitické chrámy. Největší stopu na Maltě nechaly rytíři řádu sv. Jana, kteří vybudovali dnešní hlavní město Vallettu. Ať se procházíte uličkami ve Vallettě, nebo ve starověké Mdině, vždy zůstanete okouzleni malebností a krásou obou měst.

Valletta_Coast_5

Pokud sportujete, maltské ostrovy jsou tím pravým cílem ! Lze tu provozovat všechny letní sporty. Je možné si zde půjčit kolo a projet oba ostrovy na kole, nebo se prohánět na mořských vlnách na surfu. Horolezci jsou také vítáni, útesy na jihu ostrova se tyčí z moře do výše 200m. Různé skalní útvary a převysy a zajímavé stezky nalákaly našeho nejznámějšího horolezce Adama Ondru. Malta je také základnou pro potápěče. V roce 2016 byla 3. nejoblíbenější potápěčskou destinací na světě. Maltu omývá průzračné Středozemní moře s viditelností až 40m do hloubky. Velkým lákadlem jsou potopené vraky lodí a letadel z druhé světové války, jeskyně u ostrova Comino a na ostrově Gozo a různé podmořské útvary. Potápění je možné prakticky celý rok, teplota vody neklesá pod 14stupňů. V zimním období se do maltských vod stahují vzácné druhy ryb z okolních studenějších moří.

biking_in_Gozo_2

Hodně moderními se nyní staly cesty za gastronomickými zážitky – Malta určitě také má co nabídnout. Tamní gastronomije je podobná sousední sicilské a italské , ale určitě má svá specifika. Tradičním pokrmem je králík na mnoho způsobů a mořské plody, které jsou zde dostupné. Zajímavým zážitkem je rybí trh ve vesnici Marsaxlokk pořádaný každou neděli dopoledne, kde je možné dostat ryby, mořské plody, zajímavé koření , olivy , kapary, atd. Ostrovy jsou na vápencovém podloží a zdejší víno je velmi lahodné. Je možné ochutnat různé druhy , od lehkého letního po plnohodnotné i barikované víno. Na Maltě je několik vinařství, které je možné navštívit a ochutnat vzorky včetně odborné přednášky.

Na Maltu létají 4 lety týdně již od začátku dubna 2017. Letecké společnosti Air Malta a ČSA nabízejí přímé lety ve dnech úterý, středa a dva lety v sobotu. Ceny letenek se odvíjejí od obsazeností letadel, zatím jsou velmi příznivé.

Více informací v kanceláři Maltské centrály cestovního ruchu, Spálená 51, Praha 1, tel. 224815378, email:[email protected]