Přejít k hlavnímu obsahu

Účes, který zeštíhlí a omladí tvář: Po tomto sestřihu šílí ženy po celém světě, na léto je ideální

Zní to skoro jako značka ideál. Účes, který sluší všem, lichotivě vám ubere roky a dokonce zeštíhlí tvář, opravdu existuje. Je to francouzský bob, který si oblíbily ženy napříč generacemi po celém světě. Teď v létě navíc představuje skvělý způsob, jak se vypořádat s horkem a nemuset stahovat vlasy do culíku.

Francouzský bob nebo také Le Petite Bob („petite“ znamená ve francouzštině malý či drobný) je stejně elegantní a sofistikovaný účes, jehož kolébkou je Francie. Jednou z prvních žen, která ho proslavila, byla samotná Coco Chanel. Poprvé ho ale světu představil kadeřník Antoine de Paris, a to v roce 1909 a určil tak styl emancipovaných Pařížanek, které pak následovaly tisíce žen po celém světě.

Čas od času se tento nadčasový střih dostane do popředí zájmu. Stačí si například vzpomenout na Amélii z Monmartru, která ho proslavila na začátku našeho tisíciletí. Podobně jako ona pak chodily učesané tisíce dívek a žen. V současné době slaví tento účes opět velký comeback a není divu. Nejen že je slušivý, ale také vám dodá mladistvý a trochu nespoutaný vzhled. Pokud tedy přemýšlíte nad tím že zkrátíte vlasy, směle do toho.

Jak vypadá francouzský bob?

Stejně jako mnoho jiných francouzských módních trendů je i tento nadčasový účes velmi jednoduchý. Vyznačuje se ostrým střihem končícím kdekoli od lícních kostí po bradu a často ho můžete vidět ve vlnité variantě. Bob můžete nosit se střiženou ofinou, která se hodí, pokud máte oválný či úzký obličej. Kulatým tvarům bude slušet bob ve stejné délce vlasů. Žádné textury, ani vrstvy, jen klasický rovný střih. Ten je základem, který můžete různě stylovat. Ideální je konzultovat s vaším kadeřníkem, jaký styling a úprava tohoto účesu pro vás bude, s ohledem na váš typ vlasů, nejlepší.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend, který ovládne letošní léto: Motýlí střih sluší každé z nás, i po 45

S příchodem léta 2024 se do popředí zájmu dostávají také nejnovější vlasové trendy. Jedním z nich je i motýlí střih. Tento účes se vyznačuje jemným, vrstveným vzhledem a nedbalou elegancí, kterou vytvoříte zcela bez námahy. Motýlí střih padne každému. Díky tomu rychle získává na oblibě mezi ženami, které si přejí vypadat a cítit se skvěle, a to bez ohledu na věk.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější letní šaty do horkého dne, které sluší i plnějším postavám. Inspirujte se v naší galerii

Teploty se šplhají ke třicítce a ideální by bylo sbalit tašku, plavky a vyrazit k vodě. Jenže ne každému se to zrovna teď poštěstí. Potřebujete jít do práce, ale v tílku a žabkách to úplně nejde? Vsaďte na lehoučké šaty, ve kterých se budete cítit příjemně a horko bude snesitelnější. Naše tipy budou slušet i plnějším postavám, vybrali jsme modely do velikosti XL. Nabídka v kamenných obchodech i e-shopech je poměrně široká a leccos pořídíte už i ve slevě.
svetzeny.cz

Jaké jsou výhody francouzského bobu?

V první řadě uspokojí vaši touhu po zkrácení vlasů, ale způsobem, který šetří čas při stylingu (nemusíte řešit dlouhé fénování, žehlení nebo úpravy pomocí stylingových produktů). Navíc působí tento účes mnohem více žensky a elegantněji, než klasický „ježek“ a další tak trochu klučičí účesy. A ještě jedna věc. Experimentovali jste s barvou vlasů, nebo máte opravdu hodně poškozené konečky či lámavé vlasy v délkách? Poškození se zbavíte velmi jednoduše a stylově. Vlasy ustřihněte a pořiďte si Francouzský bob.

Je francouzský bob náročný na údržbu?

Na jednu stranu není, protože střih se vlastně o vše postará sám, což znamená, že nebudete muset trávit tolik času jeho úpravou. Na druhou stranu platí pravidlo, že čím kratší vlasy, tím více času musíte jejich úpravě věnovat. Bude vyžadovat pravidelnou návštěvu kadeřníka pro osvěžení a zastřihnutí a po ránu může být potřeba úprava žehličkou, kulmou či různými pěnami pro texturu. S přehledem ale můžete vlasy jen nechat uschnout a přelakovat. Záleží na vašich preferencích.

Důležité je řídit se kvalitou a také typem vašich vlasů. Máte-li například jemné vlasy, které mají sklon plihnout, bude pro vás lepší zvolit pro běžné nošení rovnou variantu nebo uhlazenou variantu, protože vlny by vám rychle zplihly. Trochu „ulízaný“ vzhled je v létě velmi atraktivní a lze ho nosit nejen na den, ale hodí se i do společnosti.

Jak nosit Francouzský bob? Inspirujte se v naší galerii
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon