Přejít k hlavnímu obsahu

Největší hříchy v oblékání, kterých se dopouští ženy nad 50: Nelichotivé je odhalovat příliš mnoho i nosit nudné kostýmky

Jaké jsou největší hříchy v oblékání, kvůli kterým vypadáte zbytečně starší? Lichotit vám rozhodně nebudou laciné outfity odhalující příliš mnoho, ale ani nudné kostýmky nejsou tím pravým ořechovým.

Oversize oblečení není nic pro vás

Pozor na oversize střih oblečení, může vám totiž přidat roky. Zvláště volné halenky „netopýřího“ střihu a monstrózní tuniky působí „babičkovským“ dojmem. Ženy je oblékají ve snaze zakrýt kila navíc, která je s přibývajícím rokem těžší a těžší shodit, ale efekt to má naprosto opačný. Nejenže vás takové oblečení nezeštíhlí, ale ještě kvůli němu vypadáte zbytečně starší.

Nelichotivé je odhalovat příliš mnoho

Vždy působí lacině, když je outfit až příliš odvážný, to platí bez ohledu na věk. Ale po padesátce můžete působit dojmem, že se zoufale snažíte vyrovnat mladším ženám, pokud oblékáte kousky, které odhalují příliš kůže. Proto zapomeňte na minišaty s výrazným výstřihem a holými zády. Vždy se snažte, ať váš outfit působí decentně. Zaměřte se pouze na jednu část těla, kterou chcete ukázat, například pokud si oblečete krátkou sukni, aby vynikly vaše dlouhé štíhlé nohy, už si k ní neoblékejte top s hlubokým výstřihem. Pamatujte, že ženskost lze vyjádřit i jinak.

Módní kousky, díky kterým budete vypadat hubenější: Zamaskujte chytře to, co je vám na obtíž

Mít pár kilo navíc neznamená, že se musíte halit do neforemných černých pytlů a snažit se svou postavu co nejvíc zakrýt. Na druhou stranu nosit vypasované oblečení, ze kterého leccos vykukuje, také není to pravé ořechové. Oblékněte se chytře! Máme pro vás pár triků, díky kterým zamaskujete, co potřebujete.
svetzeny.cz

Kapri kalhoty přidávají roky navíc

Češky si kapri kalhoty zamilovaly pro jejich praktičnost a snadnou kombinovatelnost s halenkami a tunikami. Bohužel je ale pravdou, že vás tyto outfity dělají starší, než jste. Navíc jsou mnohdy vyrobeny z lacině vypadajícího tenkého materiálu. Pokud se jich přece jen nechcete zcela vzdát, volte alespoň kapri kalhoty z džínoviny a kombinujte je s kousky oděvu, které vás omladí.

V nudném kostýmku budete vypadat starší

Často mají ženy po padesátce pocit, že jediný formální kus oděvu, který je pro ně vhodný, je nudný kostýmek. Často se skládá ze šatů volného střihu a oversize saka. Tyto kostýmky jsou velmi staromódní, a málokterá žena je dovede nosit tak, aby v nich skutečně zazářila. Pokud se jich přece jen nechcete vzdát, dbejte na to, ať vám dokonale sedí, aby vynikla vaše silueta. Vyhněte se těm, které na sobě mají kýčovité krajkové vyšívání, až na naprosté výjimky to působí lacině.

Jarní móda pro ženy nad 40 let: Omladí vás květinové vzory i jednobarevné outfity

Jaro je za dveřmi a s ním přicházejí i nové módní kolekce oblečení. Co si obléct, abyste vypadala mladě a chic? Roky vám uberou květinové vzory i jednobarevné outfity. Inspirujte se v naší galerii nejkrásnějšími šaty, halenkami i doplňky pro ženy nad 40 let.
svetzeny.cz

Pečlivě vybírejte materiály i vzory

V neposlední řadě je potřeba zaměřit se na materiály a vzory. Co se týče prvního bodu, vyhýbejte se fleecovým mikinám a svetrům. Jsou velmi oblíbené pro své funkční vlastnosti, ale své místo mají jako materiál pro sportovní oblečení. Kromě toho, že vás dělají starší také nevypovídají nic o vás jako o osobnosti. Fleecová mikina je takovým „bezpohlavním“ kusem oblečení, který působí mdle a moc parády v něm neuděláte. Co se týče vzorů, pozor si dávejte zejména na ten květinový. Držte se pravidla, že váš oufit by měl obsahovat maximálně jednu věc s motivem květin. Pozor také na vintage květinové vzory, které mohou obecně působit „babičkovsky“.

Módní hříchy žen nad 50 let
Zdroj článku