Přejít k hlavnímu obsahu

Ztracena v (jeho) kolínské

Představte si toho nejmužnějšího muže, kterého dokážete. Stojí před zrcadlem, svlečený do půl těla jen v džínách a hladí si své třídenní strniště. Z lahvičky s omamnou vůní si do dlaně nechá téct svou kolínskou. Ve chvíli, kdy si je promne a kolínskou si nanese na svůj krk, omamná vůně se rozprostírá po celé koupelně. A vy jste naprosto ztracená.

Kolínská vs. parfém

Eau de Cologne, EdC nebo taky kolínská voda je označení pro konkrétní a přesný poměr vonných látek v lihu. Přesně se jedná o cca 3 % vonných látek v 60 - 70 % lihu. Tento poměr umožňuje právě to, že vonné látky rychleji vyprchají a okolo vás zůstane jen jemný náznak vůně. Rozhodně se svou silou nevyrovnají ani parfémům, ani parfémovým vodám. A to pro někoho může být přesně to pravé. 

Jak a kdy ji použít

Rozhodně s ní není potřeba šetřit! To je totiž na kolínské vodě to zajímavé - lze se s ní zahalit od hlavy až k patě a nehrozí, že se vám budou ostatní vyhýbat obloukem. Je totiž velmi jemná a přesně k tomuto účelu vyráběná. V okamžiku, kdy ji aplikujete, cítíte její sílu, která ale postupem času vyprchá. Pánové mohou kolínské vody používat také místo vody po holení - mají totiž poměrně vysoký obsah alkoholu. 

Info ikona
alza.cz

Opusťte chvilku fešáka z úvodního popisku - kolínské totiž nemusí být jen pro muže, ale samozřejmě jsou také pro ženy. Sáhněte po ní v okamžiku, kdy jsou pro vás parfémy a parfémové vody příliš "těžké". Když si svůj parfém chcete užívat jen při zvláštních příležitostech. Skvělou volbou jsou také na léto, kdy přemíra parfému může způsobit až "ulepený" pocit. Jsou totiž jednoznačně lehčí. Nenanášejte však kolínskou vodu na místa, která budou na přímém slunci - vzhledem k množství alkoholu by to nemuselo dělat dobrotu. Stejné pravidlo platí i pro parfémy. 

Vzhledem k tomu, jakým způsobem kolínská voda funguje, nebojte se její vůni podpořit! Udělat to můžete například tak, že si zakoupíte mýdlo nebo šampon na vlasy ve stejné vůni. Kazety kolínských vod, mýdel a šamponů můžete také využívat jako krásné voňavé dárky. Vy nebo váš protějšek budete mít velkou voňavou radost!