Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasy delší za jedinou noc: Jak fungují overnight masky?

Youtube scénu ovládá nový hit – overnight masky, které blahodárně působí na vlasy a podporují jejich růst. Výsledek má být, jak už název napovídá, vidět po jedné jediné noci. Ale je to skutečně pravda? Pro jistotu jsme to vyzkoušeli...

Na Youtube najdete videa, kde si blogerky nanášejí zázračnou masku, kterou nechají působit přes noc. Ráno vlasy umyjí, vysuší a přeměří. Výsledkem je kštice delší asi o půl centimetru, struktura vlasů je celistvější, vypadají zdravěji a hezky se lesknou.

V některých tutorialech najdete i srovnání po půlročním pravidelném používání, kdy vlasy nejen povyrostou o deset centimetrů, ale i viditelně zhoustnou. Zázračnou esencí, která umí tyto divy, přitom není žádný drahý produkt, ale oleje, které pořídíte v lékárně asi za sto korun a pár vajec.

Overnight efekt

Ošetření, které vyživí kořínky a popožene vlasy k růstu, probíhá ve dvou fázích. V té první si na vlasy nanesete směs, kterou připravíte ze dvou rozšlehaných vajec a dvou odměrek (popřípadě víček) ricinového oleje. Vlasy poté zabalíte do potravinové folie a necháte asi dvě hodiny působit.

Následně umyjete ideálně přírodním šetřným šamponem a ještě do vlhkých vlasů nanesete kokosový olej, opět zabalíte do folie a tentokrát necháte působit přes noc (ideální je proto naplánovat si kúru například na sobotní večer). Ráno si vlasy můžete normálně umýt a upravit, jak jste zvyklé, jen se nedoporučuje je příliš zatěžovat stylingovými přípravky.

Už druhý den byste měly vidět změny. Ricinový olej totiž obsahuje živiny, které podporují růst a regeneraci vlasů a zároveň stimulují folikuly. Jedná se o kyselinu ricinoolejovou, omega 3 a 6 mastné kyseliny a vitamin E. Vejce pak obsahuje kvalitní lipidy, které posilují strukturu vlasů a velmi efektně je hydratují. Kokosový olej na vlasech vytváří ochrannou vrstvu a podporuje jejich lesk.

Na vlastní...vlasy

A protože nikdy nenecháváme nic náhodě a co jde, tak pro vás předem vyzkoušíme, tady je i moje zkušenost.

Vlasy jsem si před aplikací změřila. Udělala jsem si fixem rysku na bílém tričku s tím, že druhý den udělám totéž a poté rysky porovnám. Dobrá zpráva je, že ricinový i kokosový olej seženete skutečně v každé drogerii a lékárně. Samotná příprava je jednoduchá a nemusíte se ani bát, že vám z vajec budou cítit vlasy. Vonné esence v oleji se postarají o stejně kvalitní svěžest, jako vlasové produkty.

Že vám ale o půl centimetru narostou, potvrdit nemohu. Opticky vám budou připadat delší, protože se krásně vyhladí. Konečky tak nebudou zakončeny pár chloupky, ale docela hezkými prameny. Více mě ale překvapil lesk vlasů a jejich sametová hebkost.