Vlasy delší za jedinou noc: Jak fungují overnight masky?

Na Youtube najdete videa, kde si blogerky nanášejí zázračnou masku, kterou nechají působit přes noc. Ráno vlasy umyjí, vysuší a přeměří. Výsledkem je kštice delší asi o půl centimetru, struktura vlasů je celistvější, vypadají zdravěji a hezky se lesknou.

V některých tutorialech najdete i srovnání po půlročním pravidelném používání, kdy vlasy nejen povyrostou o deset centimetrů, ale i viditelně zhoustnou. Zázračnou esencí, která umí tyto divy, přitom není žádný drahý produkt, ale oleje, které pořídíte v lékárně asi za sto korun a pár vajec.

Overnight efekt

Ošetření, které vyživí kořínky a popožene vlasy k růstu, probíhá ve dvou fázích. V té první si na vlasy nanesete směs, kterou připravíte ze dvou rozšlehaných vajec a dvou odměrek (popřípadě víček) ricinového oleje. Vlasy poté zabalíte do potravinové folie a necháte asi dvě hodiny působit.

Následně umyjete ideálně přírodním šetřným šamponem a ještě do vlhkých vlasů nanesete kokosový olej, opět zabalíte do folie a tentokrát necháte působit přes noc (ideální je proto naplánovat si kúru například na sobotní večer). Ráno si vlasy můžete normálně umýt a upravit, jak jste zvyklé, jen se nedoporučuje je příliš zatěžovat stylingovými přípravky.

Už druhý den byste měly vidět změny. Ricinový olej totiž obsahuje živiny, které podporují růst a regeneraci vlasů a zároveň stimulují folikuly. Jedná se o kyselinu ricinoolejovou, omega 3 a 6 mastné kyseliny a vitamin E. Vejce pak obsahuje kvalitní lipidy, které posilují strukturu vlasů a velmi efektně je hydratují. Kokosový olej na vlasech vytváří ochrannou vrstvu a podporuje jejich lesk.

Na vlastní...vlasy

A protože nikdy nenecháváme nic náhodě a co jde, tak pro vás předem vyzkoušíme, tady je i moje zkušenost.

Vlasy jsem si před aplikací změřila. Udělala jsem si fixem rysku na bílém tričku s tím, že druhý den udělám totéž a poté rysky porovnám. Dobrá zpráva je, že ricinový i kokosový olej seženete skutečně v každé drogerii a lékárně. Samotná příprava je jednoduchá a nemusíte se ani bát, že vám z vajec budou cítit vlasy. Vonné esence v oleji se postarají o stejně kvalitní svěžest, jako vlasové produkty.

Že vám ale o půl centimetru narostou, potvrdit nemohu. Opticky vám budou připadat delší, protože se krásně vyhladí. Konečky tak nebudou zakončeny pár chloupky, ale docela hezkými prameny. Více mě ale překvapil lesk vlasů a jejich sametová hebkost.

@svetzeny