Přejít k hlavnímu obsahu

Noční můra jménem roztřepené konečky: Co s nimi?

Roztřepené konečky jsou jedním z nejčastějších vlasových problémů. Příčin jejich vzniku je hned několik, ale naštěstí existují způsoby, jak jim předcházet. Přečtěte si vše, co jste o nich ještě nevěděla.

Co způsobuje roztřepené konce?

Vzniku roztřepených konců předchází suchá vlasová vlákna, která nejsou vlasovou pokožkou dostatečně hydratována a stávají se tak mnohem náchylnější k polámání a roztřepení. Suché vlasy mohou být následkem špatného výběru vlasové péče, příliš častého mytí vlasů nebo používání stylingových pomůcek jako je žehlička nebo kulma.

Dalším důvodem k třepení vlasů může být nešetrné zacházení v momentě, kdy jsou mokré. Mokré vlasy jsou oproti suchým několikanásobně oslabené, a proto je extrémně důležité rozčesávat je až v momentě, kdy jsou z části proschlé, a používat speciální kartáč nebo hřeben s menší hustotou štětin.

V neposlední řadě se roztřepené konce velmi často objeví po chemických procedurách jako je narovnávání vlasů nebo odbarvování, proto dbejte vždy na výběr salonu a kadeřníka.

Jak jim předcházet?

Jediným řešením, jak se zbavit již roztřepených konců, je návštěva kadeřnického salonu. Co ale dělat dál, abyste problém třepících se konců nemusela znovu řešit? Začneme opět u kadeřníka. Pravidelným zastřihováním se zbavíte oslabujících se konců, které by mohly mít za následek jejich roztřepení. Stejně tak se snažte vyhnout častému používání žehliček a kulem na vlasy. Posledním, neméně důležitým bodem, je pravidelná hydratace za použití správné vlasové péče. Nová řada Botanic Therapy Honey & Propolis od Garnier je obohacena o výtažky z medu a propolisu pro velmi poškozené vlasy s tendencí ke krepatění. Kromě šamponu a balzámu nezapomínejte také na hloubkovou hydrataci s pomocí masky a každodenní péči o suché vlasy v podobě speciálního séra či mléka.