Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáte triky na dokonalou očistu pleti? Tento musíte vyzkoušet!

Hledáte triky na dokonalou očistu pleti? Tento musíte vyzkoušet!

Micelární vody, pleťové vody, tonizující vody, vyživující séra, čistící masky, regenerační zábaly, antiseptické obklady. Produktů, které slibují, že zbaví pleť nečistot a uvolní maz z pórů, je hodně a široká je i jejich cenová škála. Jenže, co když vám řekneme, že to nejšetrnější a nejúčinnější stojí okolo deseti korun?

Přemýšlíte, který účinný produkt je takhle levný? Směřujte pozornost do regálu s nápoji. To, co dokáže s pletí dělat skutečné divy, je totiž obyčejná perlivá voda.

Zevnitř i zvenčí

Hydratace je pro pleť nezbytná. Jen když má pleť dostatek vláhy, není vysušená a tudíž se na ní netvoří vrásky tak rychle. Pít se pak doporučuje zejména vodu neperlivou.

Naopak ta perlivá je vhodná k externí péči. Bublinky totiž fungují jako mikrokartáčky, které pomáhají odstraňovat šupinky odumřelých buněk a vytahovat nečistoty z pórů.

Ponořte se

Perlivou vodu můžete používat na vatový tampon denně namísto tonika. O mnoho efektivnější je ale nalít si ji do misky a ponořit do ní obličej na 20 až 30 sekund. Poté ji neosušujte, ale nechte pleť volně uschnout. Četnost s jakou proceduru provádět záleží na vašem typu pleti. Pokud máte pokožku obličeje suchou, určitě vám bude stačit nechat působit bublinky jen jednou do týdne. Máte-li ale opačný problém, tedy disponujete pletí mastnou či smíšenou s problematickou t-zónou, klidně se ponořte dvakrát až třikrát do týdne.

Moje zkušenost

Tento trend, který zahýbal světem, jsem zákonitě musela vyzkoušet také. Účinek perlivé vody a efekt zvýšeného pitného režimu jsem testovala celé dva týdny a tady jsou moje postřehy.

Jelikož mám pleť spíše smíšenou a mastí se mi jen čelo, nos a brada, naordinovala jsem si lázeň vždy v pondělí a ve středu. Celý zbytek týdne jsem pak pila skoro 3 litry vody denně. Dále jsem dělala vše, na co jsem zvyklá. Každé ráno jsem si pleť umyla studenou vodou, použila BB krém, pudr, korektor pod oči a na hřbet nosu a celý makeup zafixovala sprejem. Večer jsem se pak odlíčila čistícím mycím gelem na pleť.

První aplikace perlivé vody byla přinejmenším zvláštní. Bublinky mě všude šimraly, po lázni jsem neviděla žádný efekt a jediné, co se v mém životě změnilo, byly neustálé přelety na záchod. Následující dva dny jsem ale vypozorovala, že pleť se v oblasti t-zóny méně mastí a póry na nose se nepatrně stáhly. Žádný dramatický rozdíl to ale nebyl. Efekt jsem vypozorovala až před menstruací, kdy mám obvykle čelo i bradu posetou mini pupínky. Tentokrát ale zůstala v poměrně dobré kondici. V průběhu druhého týdne jsem si všimla, že se budím vyhlazenější s hezky prokrvenou pletí, která je o poznání sušší, takže už nemusím používat tolik pudru ke zmatnění.

V každém případě doporučuji vyzkoušet. A když mi dáte vědět na facebooku nebo v komentáři, jak to fungovalo na vás, budu samozřejmě ráda.