Přejít k hlavnímu obsahu

Dost otravnému holení! Díky těmto tipům se budete moci holit méně často

Holení je časově náročné a snad pro všechny otravné. Odhalíme vám triky, které můžete použít, aby vaše oholení déle vydrželo. To je snad sen každé ženy…

Jak často se holíte? Každý den, jednou týdně nebo jen pro zvláštní příležitosti? Každý z vás odpoví na otázku individuálně - podle toho, jak rychle vám rostou chloupky. Co by nás mělo všechny spojit, je to, že holení je neuvěřitelně časově náročné a nepatří k našim oblíbeným činnostem. A abych byly upřímné, musíme říci: Je to otravné!

Abychom si zajistily, že oholení vydrží déle, zejména v letních měsících, jsme ochotné toho vydržet opravdu hodně: depilace, vosk i laser. Jedna metoda je bolestivější než druhá. Klasické holení sice nebolí, za to nejméně vydrží. S několika malými triky může vaše oholení vydržet déle. Jediné, co musíte udělat, je řídit se těmito tipy:

1. Horká voda je základ

Voda je nesmírně důležitá pro zajištění dobrého oholení. Holení s horkou vodou funguje ještě lépe. Otevírá folikuly na pokožce a chloupky jsou tak lépe dostupné k oholení. Žiletka se dostane blíže ke kořínkům a otravné strniště se projeví mnohem později.

2. Ne, sprchový gel nestačí

Trvanlivost vašeho oholení je ovlivněna hlavně výběrem vašich produktů. Se správným holicím strojkem a správným holicím gelem nebo pěnou můžete své holení výrazně prodloužit. Levné holicí strojky škodí pokožce více, než pomáhají, a zanechávají chaotický výsledek. To ale neznamená, že byste měli používat pouze drahé výrobky. Vyzkoušejte produkty a vyberte ty, které vám vyhovují, a které vám poskytnou nejlepší výsledky.

3. Žiletka na měsíc není dobrý nápad

Abyste se vyhnuli pořezání a zranění, měli byste při každém holení používat novou žiletku - to platí zejména pro jednorázové žiletky. Ostrost nové čepele zaručuje čistý výsledek bez zranění.

4. Udělejte si čas

Neholte se, pokud jste ve spěchu. Celý den byste toho litovali, protože ve většině případů bude výsledek nepříjemný a bolestivý. Čím pečlivěji budete výrobky nanášet, tím jemněji a pečlivěji se budete holit a čím lépe budete mít místa umytá vodou a zvlhčená, tím déle vaše holení vydrží.

5. Použijte kokosový olej jako vodu po holení

Po holení může být vaše pokožka velmi podrážděná. O to důležitější je po holení pokožku hydratovat a uklidnit ji krémy a oleji. Náš tip: Použijte vlažný kokosový olej jako „vodu po holení“. Zklidní podrážděnou pokožku a nádherně voní!

Mohlo by se vám líbit

Co vypovídá snídaně o vašem sexuálním životě? Spojitost vás překvapí

Co má společného vaše snídaně a váš sexuální život, ptáte se sami sebe. Odpověď zní: Více než si myslíte. Podle studií existuje úzká souvislost mezi těmito dvěma věcmi. Vyberte si svoji běžnou snídani a budete se divit, co vše je na vás rázem prozrazeno!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Proč stále vidíte čísla jako 11:11 nebo 22:22? Jejich význam skrývá magické sdělení

Podíváte se na hodiny vždy, když ukazují 22:22? Vidíte zdvojená čísla i jinde a nemůže se zbavit pocitu, že to není náhoda? Máte pravdu – není. Věřte, že tato čísla mají daleko hlubší význam. Pojďte ho objevit společně se Světem ženy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Nejpopulárnější účes tohoto roku: Toto je nejlepší účes, který nosí i Miley Cyrus nebo Billie Eilish

Říká se, že žena mění buď muže nebo účes. Pokud přemýšlíte o změně u druhé varianty, tedy o účesu, máme pro vás jeden nápad, který pohltil svět celebrit. Účes, který nese název „wolf“. Požádejte svoji kadeřnici o „vlčí střih“ a nebudete litovat!
svetzeny.cz